Wiadomości

rogala TZmiana systemu wynagrodzeń górników i obniżka kosztów to zdaniem Tomasza Rogali, prezesa Polskiej Grupy Górniczej, najważniejsze zadania przewidziane na ten rok. Opowiada o tym Barbarze Oksińskiej, dziennikarce Rzeczpospolitej.

rogala tNajbliższych 13 lat będzie dla Polskiej Grupy Górniczej okresem dynamicznego rozwoju i stabilizacji jej pozycji rynkowej – wynika ze strategii spółki, zaprezentowanej w środę, 10maja, w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

ekg-gornictwoO kryzysowej kondycji polskich kopalń i nadziejach związanych z restrukturyzacją sektora rozmawiali w piątek w Katowicach podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego prezesi krajowych spółek węglowych oraz przedstawiciele inwestorów z Czech i Niemiec.

PUPPierwszy etap restrukturyzacji górnictwa nie wstrząsnął rynkiem pracy. Wojewódzkie służby pracy po raz kolejny zajęły się sprawą sytuacji w branży górniczej. Analizując obecną sytuację, stwierdzono, że do końca roku powinno się obejść bez masowych zwolnień.

kowalczyk1- Zamiarem spółki było i jest przekazanie wszystkich zobowiązań do Nowej KW - mówi portalowi górniczemu nettg.pl Krzysztof Sędzikowski, prezes KW.

sośnicaPrawie wszystko dopięte jest już na ostatni guzik. Z opóźnieniem, ale weszły życie trzy z czterech rozporządzeń wykonawczych do ustawy o restrukturyzacji górnictwa. Umożliwiają one przekazanie budżetowego finansowania Spółce Restrukturyzacji Kopalń na bieżącą działalność przejmowanych zakładów i na uruchomienie osłon socjalnych. Prace zakończył także zespół, powołany 13 kwietnia przez ministra Wojciecha Kowalczyka, mający rozwikłać problem naliczania wysokości urlopów górniczych.

Podkategorie

Gorące tematy

Festyn 2019