Wiadomości

rogala TZmiana systemu wynagrodzeń górników i obniżka kosztów to zdaniem Tomasza Rogali, prezesa Polskiej Grupy Górniczej, najważniejsze zadania przewidziane na ten rok. Opowiada o tym Barbarze Oksińskiej, dziennikarce Rzeczpospolitej.

rogala tNajbliższych 13 lat będzie dla Polskiej Grupy Górniczej okresem dynamicznego rozwoju i stabilizacji jej pozycji rynkowej – wynika ze strategii spółki, zaprezentowanej w środę, 10maja, w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

ekg-gornictwoO kryzysowej kondycji polskich kopalń i nadziejach związanych z restrukturyzacją sektora rozmawiali w piątek w Katowicach podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego prezesi krajowych spółek węglowych oraz przedstawiciele inwestorów z Czech i Niemiec.

PUPPierwszy etap restrukturyzacji górnictwa nie wstrząsnął rynkiem pracy. Wojewódzkie służby pracy po raz kolejny zajęły się sprawą sytuacji w branży górniczej. Analizując obecną sytuację, stwierdzono, że do końca roku powinno się obejść bez masowych zwolnień.

kowalczyk1- Zamiarem spółki było i jest przekazanie wszystkich zobowiązań do Nowej KW - mówi portalowi górniczemu nettg.pl Krzysztof Sędzikowski, prezes KW.

sośnicaPrawie wszystko dopięte jest już na ostatni guzik. Z opóźnieniem, ale weszły życie trzy z czterech rozporządzeń wykonawczych do ustawy o restrukturyzacji górnictwa. Umożliwiają one przekazanie budżetowego finansowania Spółce Restrukturyzacji Kopalń na bieżącą działalność przejmowanych zakładów i na uruchomienie osłon socjalnych. Prace zakończył także zespół, powołany 13 kwietnia przez ministra Wojciecha Kowalczyka, mający rozwikłać problem naliczania wysokości urlopów górniczych.

Podkategorie

Gorące tematy

Festyn 2019

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056