Inne

Tragiczny wypadek wydarzył się na hałdzie należącej do kopalni Marcel w Radlinie. W trakcie prac rekultywacyjnych mężczyzna został przygnieciony przez samochód ciężarowy.

W Zakładzie Górniczym Sobieski, należącym do Południowego Koncernu Węglowego, we wtorek, 5 marca, wystąpił wstrząs wysokoenergetyczny - podały służby prasowe spółki. W jego wyniku nikt nie ucierpiał. Załoga została prewencyjnie wycofana z rejonu, w którym doszło do zdarzenia.

1705924843 2Zabytkowa Kopalnia Ignacy realizuje od 2024 roku projekt „Społecznego Archiwum ROW”. Jego celem jest zabezpieczenie i upowszechnienie zbiorów tekstowych, ikonograficznych, fotograficznych, filmowych i innych dokumentujących pamięć historyczną mieszkańców dawnego Rybnickiego Okręgu Węglowego.

polnik2Inspektor działu elektrycznego z oddziału Teletechniki i Automatyki oraz Gazometrii kopalni Marcel Paweł Polnik stworzył system sterowania łazikiem marsjańskim, bazujący na głębokich sieciach neuronowych. Za swoją pracę dyplomową magisterską, która powstała w katedrze Podstaw Konstrukcji Maszyn na wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej, zajął 3 miejsce w konkursie o nagrodę Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej 2023 - poinformowali przedstawiciele Polskiej Grupy Górniczej (PGG).

csrg przejscie dziennikarzy mdCentralna Stacja Ratownictwa Górniczego w Bytomiu zagra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której finał odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia. Ratownicy będą uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych w tym dniu w Bytomiu i Jaworznie. Ponadto na aukcję wystawiono możliwość spędzenia dnia w stacji i spotkania z ratownikami.

pomoc pggRodzina Adama, pracującego od 15 lat w kopalni Sośnica na oddziale mechanicznym, walczy o jego szybki powrót do zdrowia. Mężczyzna zachorował na rzadki nowotwór mózgu i części ośrodkowego układu nerwowego – perlak kąta mostowo-móżdżkowego. Rokowania są ostrożne. Nadzieję daje szybka operacja, która nie jest refundowana. Bliscy otworzyli zbiórkę na SiePomaga.pl - poinformowali przedstawiciele PGG.

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056