Kultura

ksiazkaPoniżej Zakrętu Śmierci w Górach Izerskich znajdują się sztolnie po kopalni pirytu. Nie wszyscy wiedzą, że tuż pod samym zakrętem znajdują się inne sztolnie, a właściwie chodniki minerskie. Miały one służyć do wysadzenia w powietrze tego odcinka szosy w razie ewentualnej napaści wojsk czechosłowackich.

Czytaj więcej...

23 marca odbył się pierwszy koncert w ramach COVER FESTIVAL, który okazał sukcesem. Kolejny koncert w ramach festiwalu odbędzie się 27 kwietnia 2013 r. ponownie w Hali Kapelusz w Parku Śląskim. Dyrektor Cover Festiwal Jacek Adamczyk przesłał ofertę zakupu biletów na drugą edycję festiwalu po niższych cenach. Ponadto do każdego biletu normalnego kupon na darmowe piwo, a do biletów premium – 2 kupony. Więcej...>>

RockMannMożna stwierdzić, że Wojciecha Manna każdy zna lub przynajmniej każdy wie o kim mowa. Redaktor telewizyjny, a głównie radiowy na muzyce zna się jak mało kto, a ta w tej opowieści odgrywa ważną rolę.

„Rockmann” to niespiesznie snująca się historia o stawianiu pierwszych kroków w radiu, telewizji i na różnych festiwalach w roli konferansjera. Jest też o winylach, atmosferze muzycznej PRL-u lat sześćdziesiątych i lat późniejszych. Redaktor Mann nie zanudza nas historiami z polityką i styropianem w tle choć miałby wiele w tym temacie do powiedzenia. Zamiast powagi jest lekki język opowiadania i oszczędność szczegółów. Oszczędność nie jest tu, rzecz jasna, zarzutem. Jeśli ktoś widywał programy telewizyjne prowadzone przez autora lub słuchał jego audycji to owa cecha jest niezwykle charakterystyczna i wyjątkowo dobrze brzmi.

Czytaj więcej...