guinessRosnącą popularność Nordic Walking nie trudno zaobserwować przechadzając się po parkach i terenach rekreacyjnych m.in. na Śląsku. 30 sierpnia w Szymocicach odbędzie się próba pobicia rekordu Guinnessa związana z tą dyscypliną - poinformowało portal górniczy nettg.pl buro prasowe spółki Rafako, która jest organizatorem całego przedsięwzięcia.

Rekordowa ma być iczba osób biorących udział w marszu. Impreza ma charakter otwarty. Każdy może więc wziąć udział w ustanowieniu nowego rekordu.

Dotychczasowy wynik to 1026 osób. Rekord ten został ustanowiony w Szwecji w 2006 r. Do tej pory, mimo podejmowanych prób, nie został pobity.

- Liczymy, że tym razem się to uda. Obecnie trwają przygotowania trasy, którą przejdą zawodnicy. Impreza będzie miała profesjonalną oprawę sportową. Każdy uczestnik próby otrzyma okolicznościową koszulkę, numer startowy z chipem, służącym do rejestracji liczby uczestników oraz wodę mineralną. Ponadto będzie mógł też uczestniczyć w rodzinnym festynie, podczas którego gwiazdą wieczoru będzie zespół Pectus - zapowiada Piotr Karaś, dyrektor marketingu Rafako SA z Raciborza. Oficjalnym partnerem wydarzenia jest Gmina Nędza (powiat raciborski), na terenie której podjęta będzie bróba ustanowienia nowego rekordu.

Skąd w przedsięwzięciu udział Rafako?
- Bicie Rekordu ma uświetnić jubileusz 65-lecia istnienia przedsiębiorstwa i odbędzie się w ramach corocznych obchodów Dnia Energetyka, organizowanego przez firmę dla swoich pracowników. Tym razem udział w niej będą mogli wziąć także uczestnicy próby Rekordu Guinnessa wraz ze swoimi rodzinami. Podczas rodzinnego festynu przygotowano wiele atrakcji, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, m.in. jazda bryczką, jazda konna, malowanie buziek, gry i zabawy dla dzieci, konkursy dla dorosłych. Impreza odbędzie się na terenie ośrodka AquaBrax w Szymocicach - wyjaśnia biuro prasowe spółki.

Ponadto organizatorzy przygotowali 1200 par kijków do Nordic Walking, które w pierwszej kolejności otrzymają startujący pracownicy Rafako i ich rodziny. Natomiast wszyscy uczestnicy - o ile rekord zostanie ustanowiony - będą mieć prawo do imiennego certyfikatu pobicia rekordu Guinnessa.

Wszyscy chętni proszeni są o zarejestrowanie się na stronie www.rafakobijerekord.pl, w zakładce ZAPISY.

źródło: nettg.pl, autor: BAR

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056