Kadra_foto

Dnia 10.11.2010 w klubie NOT KWK „Chwałowice” odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń  Związku Zawodowego KADRA KWK „Chwałowice”. Można przypomnieć, że do odznaczeń związku należą:

  • Srebrna Odznaka ZZ Kadra
  • Złota Odznaka ZZ Kadra
  • Odznaka XX-lecia PZZ KADRA
  • Zasłużony dla ZZ Kadra KWK „Chwałowice”
  • Honorowy Kordzik Górniczy

Każde z tych odznaczeń jest wręczane podczas uroczystej gali, która odbywa się raz w roku. Odznaczenie członka związku każdym z wymienionych odznaczeń odbywa się na wniosek zakładowej organizacji związkowej, który następnie w formie uchwały wchodzi w życie. Przy odznaczeniu bierze się pod uwagę staż w pracy, osiągnięcia zawodowe, działalność społeczną i wiele czynników wpływających na wizerunek pracownika.

odznaczajcy_foto_M.Struek

Uroczystość wręczenia odznaczeń Chwałowickiej KADRY rozpoczęło powitalne przemówienie  przewodniczącego Karola Froehlicha, następnie głos zabrał przybyły na to spotkanie dyrektor ds. pracy KWK Chwałowice Józef Żyła mówiąc o świetnych wynikach finansowych naszej kopalni i o zaszczytnym trzecim miejscu zajmowanym w całej Kompani Węglowej pod tym względem. Następnie głos zabrał wiceprzewodniczący Porozumienia Związków Zawodowych KADRA Adam Honisz, z którego strony padły wyrazy uznania dla działalności naszego związku i jej przewodniczącego. Udało się także przeprowadzić krótka rozmowę z wiceprzewodniczącym o wyróżnieniach, gwarancji zatrudnienia oraz kopalniach zespolonych. Odznaczenia

Galę wręczenia odznak uświetniła obecność  wspomnianego już dyrektora ds. pracy Józefa Żyły, a także głównej księgowej kopalni „Chwałowice” pani Bogusławy Wypenda, oraz głównego inż. Górniczego pana Mieczysława Wojtyńskiego. 

 

zarzd_i_goscie

 

Po części oficjalnej na wszystkich uczestników czekał poczęstunek, a rozmowy przeniosły się do stolików nabierając nieoficjalnego charakteru.

Wszystkim odznaczonym w imieniu Zarządu ZZ KADRA KWK „Chwałowice” serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów na polu działalności społecznej i zawodowej.

 

Mateusz Strużek

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056