finalisci md 1W czwartek, 17 listopada, w Polskiej Grupie Górniczej odbędzie się finał konkursu Pracuję bezpiecznie. W ostatnim etapie rywalizacji znalazło się dziesięciu pracowników, którzy walczą o główną nagrodę w wysokości 10 tys. zł. Aby znaleźć się w tym miejscu, musieli przejść trwające pół roku eliminacje, a potem przez test półfinałowy. Ostatni etap konkursu odbędzie się w Domu Kultury w Rybniku-Niedobczycach. Początek zaplanowano na godz. 10.00.

W półfinałach, które odbyły się 3 listopada w Sali Tradycji ruchu Ziemowit kopalni Piast-Ziemowit, zawodnicy zmagali się z testem składającym się z 30 pytań – zarówno otwartych, jak i zamkniętych. Na jego rozwiązanie było 45 minut. Istotny był czas oddania arkusza, ponieważ w przypadku równej liczby punktów to właśnie on decydował o miejscu w klasyfikacji.

Najlepszy wśród półfinalistów okazał się Damian Stokłosa – sztygar z ruchu Ziemowit. Ponadto do finału awansowali: Grzegorz Hepa (KWK Sośnica), Wojciech Kuna (Zakład Górniczych Robót Inwestycyjnych), Adam Oboński (KWK Staszic-Wujek ruch Wujek), Mateusz Wilczek (KWK ROW ruch Jankowice), Rafał Kubicki (KWK Ruda ruch Bielszowice), Adam Prychocen (KWK Mysłowice-Wesoła), Marek Knapik (KWK ROW ruch Marcel), Sebastian Bienia (KWK ROW ruch Chwałowice) oraz Adam Balon (KWK Piast-Ziemowit ruch Piast).

Finał nieprzypadkowo odbędzie się w Rybniku. Przypomnijmy, że zgodnie z tradycją konkursu ostatni etap organizuje zakład, którego pracownik triumfował w poprzedniej edycji. W 2021 r. był to Dominik Nowak z ruchu Jankowice KWK ROW. Ponadto na podium znaleźli się pracownicy pozostałych ruchów rybnickiej kopalni – Mariusz Gonsior z Rydułtów i Daniel Maroszek z Marcela.

źródło: nettg.pl, autor: MD, fot.: Maciej Dorosiński

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056