pgg siedziba5 ksW piątek, 8 marca, odbędzie się spotkanie związków zawodowych z Polskiej Grupy Górniczej (PGG) z minister przemysłu Marzeną Czarnecką. Spotkanie odbędzie w budynku przy ul. Powstańców 30 w Katowicach, który jest zarówno siedzibą PGG oraz Ministerstwa Przemysłu.

„Szanowni Państwo, z uwagi na fakt, iż 4 marca 2024 roku spotykam się z wytwórcami energii elektrycznej oraz przedstawicielami PSE S.A., w tematach wskazanych w Państwa piśmie, zapraszam na spotkanie w dniu 8 marca 2024 roku o godz. 9.00 do Ministerstwa Przemysłu przy ul. Powstańców 30 w Katowicach” - poinformowała we wtorek, 27 lutego, przedstawicieli 13 central związkowych z PGG Marzena Czarnecka, minister przemysłu.

To odpowiedź na wcześniejsze pismo związków skierowane do minister przemysłu w poniedziałek, 26 lutego. Z tego pisma wynika też, czego mają dotyczyć rozmowy, choć z dużą pewnością poruszony zostanie również temat podwyżek w 2024 roku.

„Związki Zawodowe działające w Polskiej Grupie Górniczej S.A, w związku z sytuacją w branży wydobywczej, żądają w trybie natychmiastowym zorganizowania spotkania w celu wyjaśnienia sytuacji Polskiej Grupy Górniczej S.A” – napisali związkowcy.

„Brak decyzji właścicielskich, brak podpisanych kontraktów, kontynuowanie importu węgla po cenach dumpingowych, niekoordynowany import energii elektrycznej budzi nasz stanowczy przeciw. Nie ma naszej zgody na dziką likwidację górnictwa” – czytamy dalej w piśmie.

Polska Grupa Górnicza to największa polska spółka węglowa. W jej skład wchodzi siedem kopalń: KWK ROW (w jej skład wchodzą ruchy: Chwałowice, Jankowice, Marcel, Rydułtowy), KWK Ruda (ruch Bielszowice i Halemba), KWK Piast-Ziemowit (ruch Piast i Ziemowit), KWK Bolesław Śmiały, KWK Sośnica, KWK Staszic-Wujek (ruch Murcki-Staszic i Wujek) oraz KWK Mysłowice-Wesoła. Na koniec 2022 r. spółka zatrudniała łącznie 36 800 osób.

źródło: nettg.pl, autor: JM, fot.: Kamil Staciwa

 

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056