Inne

Leczenie osoczem pobranym od osób, które wyzdrowiały z COVID–19 jest skutecznym sposobem ratowania zdrowia i życia pacjentów, którzy koronawirusa przechodzą znacznie ciężej. Dlatego Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu apeluje o oddawanie osocza, ale także krwi. Na ten apel odpowiedzieli m.in. pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej. 

baltyk mdBlisko co trzeci Polak zrezygnuje z wyjazdu wypoczynkowego w związku z trwającą pandemią - wynika z badania Santander Consumer Banku. W wakacje na popularności zyskał odpoczynek na własnej działce, na którą wskazało ponad 7 proc. Polaków, w tym najwięcej osób w średnim wieku (11,6 proc.) - podano.

plaza kkMedia donoszą o skandalicznych praktykach właścicieli hoteli, pensjonatów i kwater dla turystów, którzy odmawiają przyjmowania mieszkańców województwa śląskiego, a zwłaszcza górników i ich rodzin. Zadzwoniliśmy do kilkunastu takich miejsc i w żadnym nie odmówiono nam noclegu, kiedy powiedzieliśmy, skąd przyjeżdżamy. Biznes to biznes, a mieszkańcy Górnego Śląska są jednymi z bardziej zamożnych, przez co po prostu – pożądanych turystów. Nie zmienia to jednak faktu, że przez media, zwłaszcza społecznościowe, przetacza się kolejna fala hejtu pod adresem regionu i jego mieszkańców.

Jak poinformował w piątek (15 maja) wojewoda śląski Jarosław Wieczorek liczba zakażonych pracowników kopalń przekroczyła 1,9 tys. osób. Nie wykluczył, że badania przesiewowe zostaną przeprowadzone w kolejnych kopalniach - taka decyzja ma zostać podjęta w ciągu najbliższych 48 godzin.

Marcel MDDo 1638 przypadków wzrosła w poniedziałek  (8 maja) liczba zakażeń wśród pracowników Polskiej Grupy Górniczej od początku pandemii. W ostatnich dniach duży wzrost zakażeń odnotowano w ruchu Marcel.

kask PGGJak poinformował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, w ciągu ostatnich czterech dni (od czwartku do niedzieli) badaniom przesiewowym na obecność koronawirusa zostało poddanych ponad 10 tys. górników. Do środy łącznie ma zostać przetestowanych 15 tys. górników.

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056