Inne

Jak poinformowali przedstawiciele Polskiej Grupy Górniczej, dzięki zmodernizowaniu istniejących źródeł wytwórczych elektrociepłowni „Chwałowice” oraz wybudowaniu tam nowego, wysokosprawnego źródła kogeneracyjnego o mocy około 20MW, odbiorcy przyłączeni do miejskiej sieci ciepłowniczej w Rybniku będą mieli zapewnione nieprzerwane dostawy ciepła po 2022 r. Inwestycję zrealizuje PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa we współpracy z Polską Grupą Górniczą oraz PGE Energia Ciepła.

Czytaj więcej...

Bogusław Studencki był gościem spotkania organizowanego w Katowicach przez Instytutu Badań Strukturalnych, poświęconego Sprawiedliwej Transformacji w Regionie Śląskim.

Czytaj więcej...

legendia KAJSetki pracowników Polskiej Grupy Górniczej wraz z rodzinami spędziło miło ostatni majowy weekend w chorzowskiej Legendii i żorskim westernowym miasteczku Twinpigs, w ramach obchodów Dnia Dziecka.

Czytaj więcej...

kopalnia paruszowiecWładze Rybnika sprzeciwiły się budowie w mieście nowej kopalni, w której spółka Bapro zamierza wydobywać węgiel kamienny ze złoża Paruszowiec. Krytyczne uwagi miasto zgłosiło do raportu oddziaływania na środowisko, który powstał w ramach trwającej procedury koncesyjnej na eksploatację węgla.

Czytaj więcej...

rybnik flagiKosztem niespełna 21 mln zł prawie 1,5 tys. gospodarstw domowych i innych obiektów na ziemi rybnickiej i wodzisławskiej zostanie wyposażonych w instalacje energetyczne zasilane z odnawialnych źródeł. Unijne dofinansowanie wspomoże m.in. fotowoltaikę, pompy ciepła i kotły na biomasę.

Czytaj więcej...

bloki TRzCztery lata temu - 9 maja 2015 r., postawiono w stan likwidacji kopalnię Centrum w Bytomiu. Pozostało po niej spore, przykopalniane osiedle bloków przy ulicach Łużyckiej i Olimpijskiej.

Czytaj więcej...