W ruchu Knurów kopalni Knurów-Szczygłowice, w czwartek w nocy, 6 maja, o godzinie 00.15 znaleziono ciało mężczyzny - poinformował portal netTG.pl dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego.

Obecnie trwają czynności, które mają wyjaśnić przyczyny zgonu i okoliczności. Żadne inne dane na razie nie zostały potwierdzone przez dyspozytora.

KWK Knurów-Szczygłowice jest zakładem dwuruchowym z niezależnymi ciągami produkcyjnymi i znajduje sie strukurach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Składa się z ruchu Knurów oraz ruchu Szczygłowice. W ruchu Knurów mamy do czynienia z zagrożeniami: metanowymi I-IV kategorii, wodnymi I i II stopnia, tąpaniami I i II stopnia w części pokładów i zagrożenia wybuchem pyłu węglowego klasy A i B.

źródło: nettg.pl, autor: BL

Update:

Jak informowaliśmy w portalu, netTG.pl, w ruchu Knurów kopalni Knurów-Szczygłowice - należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej - doszło do wypadku śmiertelnego. Zginął w nim 37-letni górnik, który od 8 lat pracował w górnictwie.

Jak poinformowała portal netTG.pl, rzecznik prasowy JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer badane są okoliczności tego zdarzenia.

Do wypadku doszło na poziomie 850 m w chodniku 16 b. Jak ustaliliśmy, 37-letni górnik pracował przy obsłudze przenośnika ścianowego. Najprawdopodobniej został pochwycony przez maszynę. Jego ciało na przenośniku taśmowym znaleźli inni pracownicy. Wiadomo, że doznał ciężkich obrażeń głowy.

Wypadek w kopalni Knurów-Szczygłowice jest już 10. wypadkiem śmiertelnym w górnictwie w br. W kopalniach węgla kamiennego zginęło siedem osób.

źródło: nettg.pl autor: MD

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056