rogala tomasz pgg- Ponoć Polska Grupa Górnicza w 2018 r. miała rekordowe wyniki? - m.in. takie pytanie usłyszał prezes spółki Tomasz Rogala we wtorek, 19 lutego, w czasie porannej rozmowy w Radiu Piekary. Konkretna liczba tu nie padła. Choć red. Marcin Zasada próbował sugerować, że jest 500 mln zł. Prezes przyznał jednak, że dokładne wyniki zostaną zaprezentowane na konferencji wynikowej.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku, który osiągnęliśmy – podsumował prezes Rogala.

W czasie dyskusji pojawiły się także wątki likwidacji górnictwa do 2035 r. oraz prac nad układem zbiorowym pracy.

- W momencie, kiedy pan Biedroń będzie premierem, pewnie będzie wyznaczał kierunki polityki energetycznej. Na pewno zderzy się z problemem zaspokojenia potrzeb energetycznych społeczeństwa. Te potrzeby na chwilę obecną są tak zdefiniowane, że w miksie energetycznym jest miejsce dla węgla, jak i dla technologii odnawialnych – tak skomentował pomysły nowej partii Wiosna prezes PGG.

Menedżer odniósł się także do tematu rozmów płacowych.

- Na tę chwilę nie prowadzimy większych prac i rozmów związanych z podwyżkami. Pracujemy dalej nad układem zbiorowym pracy z jednolitym regulaminem wynagradzania. To jest dla nas bardzo istotne. Te prace trwają od wielu wielu miesięcy – przyznał.

- To jest ogromna materia. To są 43 tys. pracowników. Do tego dochodzi wielość regulacji, które składają się na zbiór prawa pracy w PGG. Niektóre regulacje pochodzą jeszcze z czasów samodzielnych kopalń i tam tworzyły się pewne zwyczaje oraz praktyki – opisał złożoność zagadnienia prezes Rogala.

Dodał, że chciałby, aby układ zbiorowy pracy zaczął funkcjonować od początku 2020 r.

- Na pewno w tym dokumencie nie będziemy chcieli nikomu niczego zabrać – powiedział.

źródło: nettg.pl, autor: MD, fot.: PGG

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056