Pracownicy Polskiej Grupy Górniczej oraz członkowie ich rodzin mogą samodzielnie uczyć się języków obcych. Do wyboru jest angielski, niemiecki i hiszpański, a także polski dla Ukraińców, którzy trafili do naszego kraju po wybuchu wojny za naszą wschodnią granicą. Takie możliwości stwarza platforma e-learningowa eTutor, która została udostępniona w maju pracownikom spółki. Znajduje się na niej ponad 2600 lekcji online.

– Nasza współpraca z tą platformą rozpoczęła się w 2021 r., w czasie pandemii. Wówczas nasi pracownicy mieli możliwość darmowej nauki języka angielskiego. Potem oferta poszerzyła się o kolejne języki. Do tej pory z lekcji online skorzystało 1500 osób – mówi dyrektor Departamentu Wsparcia HR w PGG Andrzej Sączek.

Oferta jest skierowana do każdego pracownika PGG oraz dwóch członków jego rodziny. Mogą z niej korzystać także Ukraińcy, którzy zostali przyjęci do domów przez pracowników spółki.

– Dzięki platformie eTutor uchodźcy goszczący w domach górników mogą uczyć się języka polskiego po ukraińsku, co ułatwia porozumienie, pozwala zbliżyć się kulturowo i daje wsparcie w trudnych chwilach – mówi dyrektor.

Proponowana przez PGG nauka na platformie gwarantuje wszechstronność i wielopoziomowość, czyli możliwość uczenia się na wszystkich poziomach zaawansowania danego języka bez ograniczeń – od początkującego poziomu do poziomów najbardziej zaawansowanych, a także możliwość uczenia się różnych języków jednocześnie – angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Platforma zawiera również przydatne słownictwo branżowe, wspiera utrwalanie języka poprzez innowacyjne metody edukacyjne, jak lekcje wideo, a także innowacyjne metody nauki języka w postaci gier, puzzli, krzyżówek oraz dostęp do słownika. Pracownicy mają możliwość uczenia się w dowolnym miejscu i czasie, co umożliwia im zachowanie najwyższej efektywności własnej.

Potencjał platformy mogą także wykorzystać maturzyści, którzy w ramach egzaminu dojrzałości także będą mierzyć się z egzaminem językowym.

– Umowa pomiędzy PGG a eTutor jest podpisana do 2024 r., więc można spokojnie zaplanować swoją edukację językową także pod kątem matury – przyznaje dyrektor Sączek.

Platforma jest obecnie promowana przez firmowy magazyn, wewnętrzny portal pracowniczy spółki, drogą mailową oraz w kopalniach za pośrednictwem plakatów i tablic ogłoszeniowych.

– Chcemy przede wszystkim przekazać, że pojawiła się możliwość pełnego i stałego korzystania z tych zasobów. Mamy 36 tys. zatrudnionych i do tego jeszcze po dwie osoby z ich rodzin, to daje nam ponad 100 tys. osób, które mają szanse na rozwój swoich kompetencji językowych – podsumowuje szef Departamentu Wsparcia HR w PGG.

źródło: nettg.pl, autor: MD

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056