jakub szymura arcW najbliższy czwartek, 7 kwietnia br. Zespół Szkół technicznych w Rybniku będzie ponownie gospodarzem Olimpiady Wiedzy Górniczej o Złotą Lamkę. Będzie to już dwunaste zawody od momentu, gdy Turniej Wiedzy Górniczej organizowany przez Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu zyskał statut olimpiady przedmiotowej.

W grudniu ub.r., w trakcie eliminacji, do rundy finałowej udało się zakwalifikować reprezentantom sześciu szkół: Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego z Jastrzębia-Zdroju, gospodarzom, czyli Zespołowi Szkól Technicznych w Rybniku, Zespołowi Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach, Zespołowi Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach, Powiatowemu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim, a także uczniom Technikum w Zespole Szkół MCKK w Lubinie (KGHM).

Najlepsi w eliminacjach okazali się ci pierwsi, z Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana Sobieskiego z Jastrzębia-Zdroju.

W tym roku w finale wystartuje po dwóch uczniów z każdej ze szkół. Jednak każdy z nich będzie walczył na własny rachunek, nie będzie to zatem rywalizacja zespołowa. Jej uczestnicy najpierw wypełnią test, a w II rundzie finału Olimpiady będą ustnie odpowiadać na wylosowane pytania.

Przypomnijmy, że w ub.r. zwyciężył Jakub Szymura, stypendysta Polskiej Grupy Górniczej, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku. Drugie miejsce zajął Grzegorz Pawelec z Zespołu Szkół nr. 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu Zdroju, a trzecie przypadło Przemysławowi Tomaszczykowi, reprezentantowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach.

Górnicza olimpiada znajduje się w wykazie turniejów i olimpiad związanych z wybraną dziedziną wiedzy zawodowej, których laureaci zwolnieni są z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

źródło: nettg.pl, autor: KAJ, fot.: ARC

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056