Miłośnicy nart na start!
- Szczegóły
- Administrator
- Nadrzędna kategoria: Wiadomości
- Odsłony: 2136
Na tę popularną rywalizację miłośnicy nart wśród górniczej braci musieli czekać dwa lata. W ubiegłym sezonie pandemiczny lockdown sprawił, że Nadwiślańska Agencja Turystyczna nie mogła zorganizować cieszących się renomą zawodów narciarskich w slalomie gigancie.
W tym roku górnicy staną na starcie w sobotę, 5 marca, w Stacji Narciarskiej „Cieńków” w Wiśle-Malince. Otwarcie zawodów jest przewidziane na godz. 10. Stawką rywalizacji jest zdobycie Pucharu Sekretarza Stanu, Pełnomocnika Rządu do spraw Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego.
W zawodach mogą wziąć udział pracownicy kopalń, zakładów i spółek powiązanych kapitałowo z sektorem górniczym z terenu Śląska. Konkurować mogą również emeryci z tych firm oraz rodziny pracowników, jednak ich wynik nie będzie wliczany do punktacji drużynowej.
Pracownicy będą startować w czterech grupach wiekowych: kobiety bez względu na metrykę, mężczyźni powyżej 41 lat, w wieku 31-40 lat, do 30 lat. Zawodnicy startujący w kategorii „Rodziny” zostali podzieleni na sześć grup – od najmłodszych do 12 lat, do emerytów bez względu na wiek.
Najlepsza drużyna zostanie uhonorowana Pucharem Sekretarza Stanu, Pełnomocnika Rządu do spraw Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego. Za drugie miejsce zespół otrzyma Puchar Prezesa Holdingu KW, a trzecie – Puchar Prezesa PGG. Puchar Marszałka Województwa Śląskiego trafi w ręce najlepszego zawodnika, a Puchar Prezesa NAT do najlepszej zawodniczki. Puchary Sponsora otrzymają najmłodszy i najstarszy zawodnik.
Przypomnijmy, że przed dwoma laty w tych zawodach triumfowała reprezentacja kopalni Knurów-Szczygłowice. Na drugim i trzecim miejscu podium znalazły się dwie drużyny zakładów Polskiej Grupy Górniczej – KWK ROW I i KWK ROW II. W klasyfikacji indywidualnej na podium stanęli Kamil Kotyczka i Damian Skupień. Obaj z ekipy KWK ROW I. Najszybszym zawodnikiem był Tomasz Pająk z kopalni Budryk, który slalom pokonał w 27,21 sek. Na trasie Stacji Narciarskiej „Cieńków” rywalizowało wtedy ponad 200 zawodników.
Stacja Narciarska „Cieńków” Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej jest lubianym miejscem przez miłośników białego szaleństwa. Do ich dyspozycji są: wyciąg krzesełkowy, wyciągi talerzykowe, przenośnik taśmowy. Między wyciągami przebiegają cztery trasy narciarskie. Stacja jest położona w Wiśle-Malince na północnym zboczu grzbietu górskiego Cieńków.
źródło: nettg.pl, autor: KRA