szczepieniaMDW Polskiej Grupie Górniczej zakończyła się akcja szczepień przeciwko Covid-19 – poinformowały portal netTG.pl służby prasowe spółki. W sumie preparat Comirnaty - znany szerzej pod nazwą Pfizer - przyjęło ponad 7 tys. osób – pracowników PGG i ich bliskich.

Pierwsza dawka szczepionki była podawana w spółce na początku czerwca. Kolejną podano w dniach 24-25 czerwca i tym samym zakończono akcję.

Przypomnijmy, że PGG jako jedna z pierwszych firm zgłosiła się do programu szczepień w zakładach pracy. Zapisy wśród pracowników i ich rodzin były zbierane na przełomie kwietnia i maja. Zgłosić się można było za pośrednictwem Portalu Pracownika.

W sumie chęć przyjęcia preparatu wyraziło 12,5 tys. osób. Później liczba ta stopniowo malała ze względu na dynamikę masowego programu szczepień i tego, że pracownicy PGG indywidualnie umawiali sobie terminy szczepień m.in. za pośrednictwem portalu pacjenta.

PGG dla pracowników i ich rodzin przygotowała w sumie 10 punktów szczepień (Gliwice, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Bieruń, Lędziny, Rydułtowy, Radlin).

Za medyczną stronę przedsięwzięcia odpowiadał Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach, z którym spółka współpracuje. To on przygotował 24 zespoły wykonujące szczepienia. Szczepionki były natomiast dostarczane z zasobów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

źródło: nettg.pl, autor: MD, fot.: Maciej Dorosiński