45 kolejnych przypadków zakażeń koronawirusem potwierdzono w ostatnich godzinach w woj. śląskim - podało w środę Ministerstwo Zdrowia. W przeważającej większości to górnicy i ich rodziny - poinformowała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

W związku z dynamiczną i trudną sytuacją epidemiologiczną w regionie na Śląsk ma w środę przyjechać główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas. MZ podało w środę, że w woj. śląskim odnotowano już ponad 400 zachorowań wśród górników.

Woj. śląskie to obecnie region z największą liczbą zakażeń koronawirusem w Polsce. Łączna liczba potwierdzonych przypadków zbliża się już do 3 tys. - według ostatnich danych wojewódzkiego sanepidu to 2935 osób. Wyzdrowiało 613 z nich, natomiast zmarły 133.

Najnowsze 145 przypadków w regionie to w sporej części osoby młode lub w średnim wieku. To 4 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najmłodszy 7 lat, najstarszy 36), 5 mieszkańców powiatu żywieckiego (najstarszy 91, najmłodszy 61 lat), 7 mieszkańców Rudy Śląskiej (najmłodszy rok, najstarszy 44 lat), 2 mieszkańców powiatu raciborskiego (kobieta w sile wieku i młody mężczyzna), młody mieszkaniec powiatu bieruńsko - lędzińskiego.

To także 2 mieszkańców Bielsko - Białej (starsza kobieta i mężczyzna), starszy mieszkaniec Zawiercia, 10 mieszkańców Żor (najmłodszy 26 lat, najstarszy 37), 12 mieszkańców Katowic (najmłodszy 30 lat, najstarszy 74), 7 kolejnych mieszkańców powiatu pszczyńskiego, 31 mieszkańców Rybnika, 13 mieszkańców powiatu rybnickiego, starsza mieszkanka Rudy Śląskiej, 6 mieszkańców Gliwic (najstarszy 43 lata, najmłodszy 23 lata), 2 mieszkańców Mysłowic (młody i w średnim wieku), 3 mieszkańców Chorzowa (2 młode kobiety i w sile wieku), 8 mieszkańców Zabrza (najmłodszy 30 lat, najstarszy 46).

Wśród najnowszych przypadków jest też 2 młodych mieszkańców Jastrzębia-Zdroju, 5 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 68 lat, najmłodszy 33), młody mieszkaniec Tarnowskich Gór, mieszkaniec powiatu tarnogórskiego w sile wieku, mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego w średnim wieku, 3 mieszkańców Tychów (2 kobiety: starsza i w średnim wieku i mężczyzna w średnim wieku), młody mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, 2 kolejnych mieszkańców powiatu żywieckiego (starszy i w sile wieku), mieszkanka powiatu lublinieckiego w średnim wieku, mieszkaniec Siemianowic Śląskich w sile wieku, 3 mieszkańców powiatu gliwickiego (młoda kobieta i 2 mężczyzn: młody i w sile wieku), młody mieszkaniec Piekar Śląskich, mieszkaniec powiatu cieszyńskiego w średnim wieku, mieszkanka Sosnowca w sile wieku, 6 mieszkańców Bytomia (najstarszy 53, najmłodszy 31 lat).

- W przeważającej większości są to górnicy z kopalń: Bobrek, Jankowice i Murcki-Staszic i członkowie ich rodzin. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek odbył kolejną wideokonferencję z powiatowymi inspektorami sanitarnymi. Zbieramy informacje, by podjąć najskuteczniejsze działania - powiedziała Alina Kucharzewska.

źródło: nettg.pl

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056