legendia KAJSetki pracowników Polskiej Grupy Górniczej wraz z rodzinami spędziło miło ostatni majowy weekend w chorzowskiej Legendii i żorskim westernowym miasteczku Twinpigs, w ramach obchodów Dnia Dziecka.

W tym roku - jak już ogłaszaliśmy za PGG na portalu netTG.pl - wszystkie dostępne w wesołych miasteczkach atrakcje zostały oddane do dyspozycji uczestników imprezy. Najmłodsi biorą udział w warsztatach tańca linowego, przejażdżkach na karuzelach, pokazach iluzji, bawią się w balonowym zoo i puszczają ogromne mydlane banki.

Adrian Kurzewski pracuje w ruchu Jankowice kopalni ROW. Do Chorzowa przyjechał wraz z żoną Elżbietą oraz trójką dzieci: Wiktorią, Karoliną i Grzegorzem.

- Bardzo się cieszymy, że możemy tak miło spędzać sobotę. Jesteśmy w Legendii od rana i zamierzamy bawić się do końca. Dzieciakom dopisują humory, korzystają z mniejszych karuzel, ale może popołudniu w końcu wsiądą do tej największej – mówił dziennikarzowi netTG.pl Adrian Kurzewski.

W Legendii bawili się również państwo Czajorowie. Arkadiusz jest pracownikiem ruchu Ziemowit kopalni Piast-Ziemowit w Lędzinach.

- Naprawdę super zabawa. Korzystamy z pogody, która rano w pełni dopisywała. Córka Natalia korzystała z przejażdżek karuzelami, a syn Krystian odwiedził w jaskini Bazyliszka i strzelał na strzelnicy. W ubiegłym roku byliśmy w Żorach w miasteczku westernowym. I tam i tutaj do Legendii warto przyjechać. Jest świetna atmosfera. Polska Grupa Górnicza pokazała, że dba o pracowników. Tak trzymać – podkreślił Arkadiusz Czajor. W świetnym humorze była także jego małżonka Aleksandra.

Adrian Twardoń zdecydował się w tym roku przyjechać do Chorzowa wraz z synami Aronem i Fabianem.

- Westernowy Parku Rozrywki Twinpigs mamy już zaliczony, teraz przyszła kolej na Legendię. Dawno jej nie odwiedzaliśmy. To miejsca bardzo się zmieniło. Jest tu tyle atrakcji, że o nudzie nie ma mowy. Chłopcy mają problem, od której karuzeli zacząć. Fajny pomysł z taką imprezą. Polska Grupa Górnicza po raz kolejny pokazała klasę – dodał Adrian Twardoń, pracownik ruchu Marcel kopalni ROW.

Zabawa w Legendii trwała w sobotę do godz. 18. Jutro, 26 maja, można też było bawić się w westernowym miasteczku w Żorach. Dzień Dziecka to jedna z wielu propozycji kierowanych do górników i ich rodzin w ramach programu PGG Family.

źródło: nettg.pl, autor: KAJ, fot.: Kajetan Berezowski

Festyn 2019

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056