ok systemOd wczesnych godzin porannych 1 kwietnia rozpoczęły się zapisy dla pracowników Polskiej Grupy Górniczej na pakiety sportowo-rekreacyjne OK System w ramach pracowniczego systemu PGG Family. W ramach pakietu, oprócz pełnego zakresu obiektów sportowych, basenowych i fitness, dostępne są również usługi rekreacyjno-rozrywkowe, łącznie 60 różnych usług w 4 500 obiektów w całym kraju!

Oprócz wynegocjowanych atrakcyjnych cen za multipakiety, zarząd Polskiej Grupy Górniczej SA, wychodząc naprzeciw swoim pracownikom, podjął decyzję o dofinansowaniu kwotą 15 zł brutto 5 000 sztuk multipakietów każdego miesiąca. Takie wsparcie ze strony zarządu w efekcie końcowym powoduje, że multipakiet o najszerszym wachlarzu usług będzie kosztować pracownika 58 zł brutto, a multipakiet uprawniający do korzystania z wybranych obiektów dwa razy w tygodniu tylko 31 zł.

- Z informacji pracowników wynikało, że najbardziej wyczekiwanym benefitem w Programie PGG Family są multipakiety sportowe. Upór i zaangażowanie ze strony Polskiej Grupy Górniczej dla uzyskania najbardziej korzystnych i niepowtarzalnych warunków zaowocował podjęciem współpracy z firmą OK System. Już kilka minut po północy w systemie zarejestrowali się pierwsi zainteresowani pakietami pracownicy. Koordynatorzy PGG Family w oddziałach spółki od rana przyjmują „oświadczenia pracowników”, które są gwarancją skorzystania z pakietów – mówi Przemysław Praus, dyrektor departamentu wynagrodzeń PGG SA.

1 kwietnia od ranna w kopalniach Ziemowit i Murcki-Staszic ustawiały się już spore kolejki chętnych po odbiór kart.

- Zaczęliśmy dziś o godz. 7.00 i już wtedy była kolejka około 15-20 osób, w tej chwili jest 7.10 i już przyjęliśmy ponad 20 wniosków. Wcześniej, w ubiegłym tygodniu, było bardzo duże zainteresowanie, ludzie dzwonili, przychodzili, pytali, dlatego spodziewaliśmy się, że dzisiaj ustawi się spora kolejka. Oczywiście jesteśmy do tego przygotowani i dajemy radę, na razie przyjmujemy wnioski, które zaraz będziemy wprowadzać do centralnego systemu socjalnego i weryfikować – mówi Tadeusz Nowak, koordynator PGG Family na kopalni Murcki-Staszic. Wraz z Aleksandrą Pulchny, która również jest koordynatorem na kopalni, od wczesnych godzin rannych mają bardzo dużo pracy, ludzie przychodzą, rejestrują się. Wszystko na bieżąco wyjaśniają i oczywiście pomagają, tak aby każdy został dzisiaj wprowadzony do systemu.

Grzegorz Sitkowski z kopalni Murcki Staszic przyszedł wcześniej, żeby wszystko szybko załatwić:

- Na pewno w pierwszej kolejności skorzystam z fitnessu, aby podszlifować swoją formę na wiosnę, te pakiety to w ogóle bardzo fajna sprawa. Do tej pory skorzystałem już z wyjazdów urlopowych, w tym roku też już mam zarezerwowane wakacje nad morzem, skorzystałem z bardzo atrakcyjnej zniżki.

Podobnie Marcin Bagiński, który również zjawił się pod kopalnią tuż po godz. 7.00:

- Najbardziej podobają mi się zniżki na siłownię, basen i aguapark. Jeśli czas mi na to pozwoli, to chętnie też skorzystam z bilarda i kręgli. Panowie Paweł Łuckoś i Krystian Rosiak przyszli razem dopełnić formalności. Mimo wczesnej pory są bardzo zadowoleni z otrzymanych kart i nowej oferty w Polskiej Grupie Górniczej.

Na kopalni Ziemowit kolejka ustawiła się już o 6.00 rano.

- Chętnie skorzystam z pakietu open, ponieważ jest on dla mnie bardzo korzystny jako dla osoby, która często chodzi na siłownię i basen, dla mnie taka oferta jest bardzo atrakcyjna. Korzystałem już wcześniej w ramach PGG Family z karty paliwowej i ze zniżek wakacyjnych, dla mnie takie oferty są super – mówi Paweł Budzyński, pracownik kopalni.

Podobnie uważa Artur Piotrowski również z Ziemowita:

- Te pakiety to jest strzał w dziesiątkę, już teraz mimo wczesnej pory jest bardzo duże zainteresowanie. Ja jeszcze nie korzystałem z oferty PGG Family, jest to pierwszy raz, ale myślę, że będę zadowolony.

Na kopalni Ziemowit mimo wczesnej pory Joanna Mendela, koordynator akcji, ma pełne ręce roboty:

- Zainteresowanie jest bardzo duże, zresztą było to do przewidzenia, oferta jest bardzo atrakcyjna i prawie każdy chętnie z niej na kopalni skorzysta.

Przed pokojem pani Joanny stoi około 30 osób, mimo że jest dopiero 6.15 rano. Jednym z nich jest Adrian Stróżka, który także przyszedł po odbiór karnetu OK System:

- Głównie mam zamiar korzystać z pakietów na siłownię i baseny, a sam pomysł jest bardzo fajny, wcześniej brakowało takiej oferty dla ludzi, a teraz jest i dobrze się stało, że ktoś to wymyślił i wprowadził w życie.

W ramach nowej oferty można skorzystać także z pakietu „ Fit&more”. Co to jest i co obejmuje, wyjaśnia Wioletta Wątor, koordynator PGG Family w Centrali PGG: - Pakiet „Fit&More”, z którego korzystać będą pracownicy Polskiej Grupy Górniczej SA, to więcej niż pakiet sportowy. To wariant obejmujący oprócz pełnego zakresu obiektów sportowych, basenowych i fitnessowych, szereg dodatkowych miejsc oferujących usługi rekreacyjno-rozrywkowe. To ponad 60 różnych usług, wśród których między innymi są zajęcia w szkołach tańca, sztuki walki, tenis, squash, zabawa na trampolinach, w parkach linowych, ściankach wspinaczkowych czy też regeneracja w saunach, jacuzzi, grocie solnej. Jednym słowem w pakiecie "Fit&More" każdy znajdzie coś dla siebie!

1 kwietnia tylko w ciągu pierwszych dwóch godzin zarejestrowało się już ponad 1 300 pracowników.

źródło: nettg.pl, fot.: PGG SA