cienkowJuż w najbliższą sobotę (7 marca) na na stoku Stacji Narciarskiej Cieńków odbędą się zawody narciarskie w slalomie gigancie o Puchar Prezesa Kompanii Węglowej. W tym roku do rywalizacji zgłosiło się 217 zawodników z 13 jednostek organizacyjnych KW - poinformowali portal górniczy nettg.pl organizatorzy.

Celem Zawodów jest wyłonienie najlepszych narciarzy spośród pracowników kopalń i zakładów wchodzących w skład Kompanii oraz spółek powiązanych kapitałowo. W zawodach mogą wziąć udział także członkowie ich rodzin (małżonkowie i dzieci).

Zawody będą odbywały się w kategoriach kobiet i mężczyzn, które dodatkowo zostaną podzielone na przedziały wiekowe. Ogółem organizatorzy ustalili 10 grup, w których będzie przebiegać rywalizacja. Warto zaznaczyć, że w każdej grupie może startować tylko dwóch zawodników z danej kopalni, zakładu czy spółki powiązanej kapitałowo.

Puchar Prezesa Kompanii Węglowej zdobędzie drużyna, której zawodnicy uzyskają największą liczbę punktów. Ekipa, która zajmie II miejsce, otrzyma Puchar Prezesa Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej, a ostatnie miejsce na podium zostanie uhonorowane Pucharem Dyrektora Stacji Narciarskiej Cienków. Przyznane zostaną też nagrody indywidualne dla najlepszych narciarzy z poszczególnych kategorii wiekowych.

W gronie 13 drużyn, które powalczą o Puchar Prezesa znalazły się: Centrala Kompanii Węglowej, KWK Bolesław Śmiały, KWK Brzeszcze, KWK Chwałowice, KWK Jankowice, KWK Marcel, KWK Piast, KWK Pokój, KWK Rydułtowy-Anna, KWK Sośnica-Makoszowy, KWK Ziemowit, Oddział Zakład Elektrociepłownie oraz spółka Haldex.

Przypomnijmy, że w ub.r. zawody nie doszły do skutku. Zima niestety poskąpiła śniegu. Natomiast w 2013 r. najlepsi w Cieńkowie okazali się narciarze z kopalni Bolesław Śmiały. Kolejne miejsca na podium przypadły wówczas reprezentantom Marcela i Jankowic.

W tym roku organizatorzy uspokajają. W Wiśle na Stacji Narciarskiej Cieńków jest od 30 do 80 cm śniegu, a temperatura w nocy spada poniżej zera.

źródło: nettg.pl, autor: MD

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056