weglokoks3- Stajemy na głowie, żeby węgla nigdzie nie zabrakło. Jesteśmy blisko, by ten cel osiągnąć - zapewnił w środę wicepremier Jacek Sasin.

- Jeśli chodzi o węgiel jest trudno, ale stajemy na głowie, żeby tego węgla nigdzie nie zabrakło i żeby nie zabrakło również energii elektrycznej z (...) węgla produkowanej. Mogę zapewnić, że jesteśmy blisko, aby ten cel osiągnąć - powiedział w środę w Toruniu wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Jak mówił, można by przywieźć więcej węgla, ale porty przyjmą określoną ilość. - Robimy wszystko, żeby w tych portach była sytuacja, która pozwoli, żeby tego węgla jeszcze więcej do Polski przypłynęło - zapewnił.

Podkreślił, że tam, gdzie pojawią się zyski przedsiębiorstw, tzw. nadmiarowe, będą one wykorzystywane na wsparcie Polaków.

- Żeby w tym trudnym momencie pokazać, że państwo polskie jest solidarne z Polakami, z polskimi rodzinami, nie tylko rząd, nie tylko samorząd. Wielu samorządowców już się w tę akcję włącza. Dziękuję za to, bo to jest taki dowód odpowiedzialności nie tylko za Polskę, ale również za te małe ojczyzny, za Polaków, którzy w tych małych ojczyznach mieszkają - stwierdził Sasin.

Dodał, że to także dowód odpowiedzialności państwowych spółek, państwowego przemysłu, który ogranicza i będzie ograniczać swoje różnego rodzaju plany, by te pieniądze wykorzystać na wsparcie dla polskich rodzin.

źródło: nettg.pl, fot.: Węglokoks/Twitter

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056