Przewodniczący rady OPZZ woj. śląskiego Wacław Czerkawski, który pełni funkcję współprzewodniczącego Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników, wystosował wniosek do wiceministra aktywów państwowych Artura Sobonia o zwołanie w trybie pilnym posiedzenia Zespołu.

Czerkawski zwrócił się z wnioskiem o zwołanie Zespołu we wtorek, 12 stycznia, uzasadniając go „trudną sytuacją w górnictwie”.

- Już od roku dobijam się bezskutecznie o zwołanie Zespołu. Sytuacja w górnictwie jest bardzo zła, a może być jeszcze gorsza. W ciągu ostatniego roku problemów przybyło. Jednym z takich problemów jest kwestia finansowania. Na razie mamy informacje, że wypłata wynagrodzeń jest zagwarantowana do lutego i chcielibyśmy uzyskać informację, co dalej – argumentuje Czerkawski.

- Przez cały czas trwają również rozmowy dotyczące umowy społecznej dla górnictwa. Ich ustalenia warto również przedstawić w szerszym gronie, jakim jest Zespół skupiający oprócz strony rządowej pracodawców i stronę społeczną – dodaje przewodniczący rady OPZZ woj. śląskiego.

źródło: nettg.pl, autor: JM