Sytuacja epidemiczna tak w Polskiej Grupie Górniczej, jak i w Jastrzębskiej Spółce Węglowej jest stabilna. Od kilku tygodni nie ma nowych przypadków zakażeń. Czy to cisza przed burzą, czyli nadchodzącą czwartą falą pandemii?

Wszystko wskazuje na to , że wzrostu zachorowań można spodziewać się już w drugiej połowie sierpnia. Ostrzega przed tym Ministerstwo Zdrowie. Spółki górnicze przygotowały się na nią m.in. organizując akcje szczepień, które cieszyły się zainteresowaniem tak pracowników, jak i ich rodzin. Nadal jednak wielu górników nie jest zaszczepionych.

W JSW od początku wystąpienia epidemii łącznie zainfekowanych zostało 5835 pracowników, do dziś wyzdrowiało 5835 osób. Na kwarantannie przebywa obecnie 18 pracowników.

Z kolei w PGG zakażonych zostało w 6036 pracowników.

- Sytuacja, w której bilans zachorowań przez tak długi czas jest zerowy, ostatni raz miała w spółce miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Warto w tym miejscu nadmienić, iż jako spółka podjęliśmy szereg działań zmierzających do zagwarantowania pracownikom odpowiedniej ochrony w czasie trwania epidemii. Przygotowany i wdrożony przez spółkę system zapobiegania rozprzestrzenianiu się epidemii okazał się skuteczny i przyniósł zamierzone efekty – informuje biuro prasowe PGG.

źródło: nettg.pl, autor: AMC

 

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056