szczepionki kkPonad 12,5 tys. pracowników Polskiej Grupy Górniczej oraz ich rodzin zapisało się na szczepienia przeciwko COVID-19 organizowane w zakładzie pracy - poinformował portal netTG.pl rzecznik prasowy spółki Tomasz Głogowski. Rejestracja trwała od piątku 30 kwietnia do niedzieli 2 maja.

Pracownicy PGG mogli zarejestrować się za pomocą specjalnie przygotowanej aplikacji na Portalu Pracownika, gdzie umieszczono też wszystkie szczegółowe informacje o szczepieniach. Podczas trwania zapisów, chęć zaszczepienie się wyraziło w sumie 12,5 tys. pracowników oraz ich rodzin – małżonków i pełnoletnich dzieci.

- Cieszymy się z tak dużego zainteresowania akcją szczepień wśród naszych pracowników – podała spółka.

We wtorek rano, 4 maja, zgłoszenie PGG dotyczące zamiaru przeprowadzenia szczepień zostało przesłane do Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Spółka czeka teraz na szczegóły, w tym dostarczenie partii szczepionek.

Pracownicy podczas rejestracji mieli możliwość swobodnego wyboru najdogodniejszej dla pracownika lokalizacji wśród 10 punktów na terenie, na którym działa PGG (Gliwice, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska – dwa punkty, Bieruń, Lędziny, Rydułtowy, Radlin).

Po otrzymaniu informacji o dostarczeniu szczepionek, PGG prześle do wszystkich zarejestrowanych spersonalizowane informacje SMS o dacie i miejscu podania pierwszej dawki szczepionki. Drugie szczepienie wyznaczone zostanie zgodnie ze specyfiką medyczną użytego preparatu.

Akcja zakończy się po zaszczepieniu wszystkich chętnych. W każdej z 10 lokalizacji szczepienia wykonywać będzie kilka zespołów medycznych, z możliwością obsłużenia po ok. pół tysiąca pracowników dziennie.

źródło: nettg.pl, autor: MD, fot.: Krystian Krawczyk

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056