Inne

– Aktualna sytuacja na rynku gazu w długiej perspektywie skłoni Unię Europejską nie do rewizji polityki klimatycznej, ale do jej zintensyfikowania i przyspieszenia prac nad rozwojem odnawialnych źródeł czy komercyjnymi zastosowaniami wodoru – ocenia Grzegorz Onichimowski, ekspert Instytutu Obywatelskiego i były prezes Towarowej Giełdy Energii.

rybnik rynek kkOd 2023 roku mieszkańcy Rybnika, zaopatrywani obecnie w ciepło pochodzące z węglowej elektrociepłowni Chwałowice, będą zasilani z sześciu rozproszonych źródeł gazowych - zapowiada spółka PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa, która realizuje wart 129,5 mln zł projekt w tym zakresie.

wujek2 mdW czwartek, 16 grudnia, uczczono pamięć 9 górników, którzy 40 lat temu zginęli podczas pacyfikacji kopalni Wujek. W oficjalnych uroczystościach pod pomnikiem poległych górników wziął udział m.in. prezydent Andrzej Duda.

kghm1Emerytury górnicze i związane z nimi przepisy często dyskutowane są w gronie osób, które w najbliższym czasie mają zamiar podjąć starania o przyznanie świadczenia. Już 2 grudnia br. miedzy godz. 12 a 14 ekspert z ZUS będzie wyjaśniał podczas dyżuru telefonicznego wszelkie wątpliwości związane z emeryturami górniczymi.

csm kaczorekZdjęcie Michała Kaczorka, wykonane w kopalni Borynia-Zofiówka, zdobyło wyróżnienie w prestiżowym konkursie Śląska Fotografia Prasowa. Autor jest członkiem Jastrzębskiego Klubu Fotograficznego „Niezależni”.

kolorz dominik maseczka md- Przewidziane w rządowej tarczy antyinflacyjnej zmniejszenie opodatkowania energii jest realizacją postulatu śląsko-dąbrowskiej Solidarności; szkoda jednak, że nie został on zrealizowany w całości - skomentował w czwartek lider regionalnej S Dominik Kolorz.

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056