11.08.2012r minął okres trybu odwoławczego w zakresie rozstrzygnięcia przetargu publicznego w zakresie ”Dostawy bonów żywieniowych na realizację posiłków profilaktycznych oraz zapewnienia realizacji tych bonów w punktach handlowych i gastronomicznych dla pracowników KW S.A oddziału KWK Chwałowice.” W przetargu wzięły udział 3 firmy :

  1. Sodexo Motivation Solutions Polska Sp. z o.o.
  2. Cheque Dejeuner Sp. z o.o.
  3. Górnośląskie Konsorcjum Handlowe.

Ostatecznie najkorzystniejszą ofertę przedstawiło Górnośląskie Konsorcjum Handlowe i to właśnie ta firma będzie realizowała przez okres 12 miesięcy bony żywieniowe.

Nowe talony będą wydawane od 27.08.2012r. Wraz z bonami każdy pracownik otrzyma aktualny wykaz punktów handlowych i gastronomicznych. Jednym z wielu punktów, gdzie będzie można realizować bony GKH jest sklep SPAR, znajdujący się na obwiedni Południowej niedaleko ronda Chwałowickiego. Niedawno powstały sklep kusi bogatą ofertą handlową. „Sklep ma powierzchnię 400m2, są wszystkie istotne działy, a wszelki asortyment jest dostępny na bony” – zapewnia Krzysztof Zimończyk, właściciel sklepu, zapraszając na zakupy. W markecie SPAR dostępna jest gazetka promocyjna. „Jesteśmy skłonni dopasować się do potrzeb klientów, jesteśmy otwarci na sugestie, nowe produkty, które spełnią oczekiwania klientów. W naszym sklepie można nabyć także produkty marki SPAR, które często są w atrakcyjnych cenach.”- dodaje Zimończyk.

Korzystanie z bonów SODEXO przez ostatni czas to znaczna wygoda, gdyż można je było realizować w wielu punktach, w tym m.in. w supermarketach, kuszących super promocjami w super niskich cenach. Atrakcyjne dla klienta? Pewnie tak. W takim świetle Górnośląskie Konsorcjum Handlowe może, na pierwszy rzut oka, wypaść blado. Warto jednak zauważyć, że Górnośląskie Konsorcjum Handlowe to grupa, „lokalnych przedsiębiorców, którzy zorganizowali się pod tym właśnie szyldem i wygrało przetarg na realizację bonów” – mówi Jan Ogon, jeden z pomysłodawców GKH, które jest reprezentowane przez Zakłady Mięsne BERGER, spółkę LEMARO, oraz firmę AdeH.

W przetargu wygrała firma, która przedstawiła najlepszą ofertę i spełniła warunki przetargu. Czy żałować, że bony SODEXO zamieniamy na bony GKH? Wątpię, trapiący Europę i świat kryzys ekonomiczny ostatnich lat poddał w wątpliwość kilka filarów ekonomii, m.in. ten, że pieniądz nie ma narodowości. Otóż, ma i ta narodowość ma charakter bardzo lokalny. Warto uświadomić sobie przy zakupach, gdzie nasz wydawany pieniądz wędruje gdy nabywamy pewne dobro. Czy daję zarobić międzynarodowym koncernom czy spółkom lokalnych, które są prowadzone przez osoby z mojego otoczenia, miasta, wsi. Jeśli ten pieniądz pozostanie w rękach lokalnego przedsiębiorcy (np. skupionym w GKH) to ten pewnie zainwestuje go lub wyda przez co wzbogaci kolejnych przedsiębiorców. Suma summarum jeśli mogę się przyczynić do pozostawienia pewnych pieniędzy w najbliższym otoczeniu, to z chęcią to czynię, gdyż pośrednio przyczyniam się wzbogacenia regionu w którym żyję. Mam na uwadze to, że bony, tak czy inaczej muszę zrealizować, dobrze gdy zrobię to odpowiedzialnie.

 

Przykładowa gazetka ofertowa: tutaj

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056