Sport

henek KAJRobert Henek, pracownik kopalni ROW Chwałowice, jest mistrzem Europy w brazylijskim jujitsu, w organizacji Ne-Waza. Dyscyplina ta koncentruje się na walce z jednym przeciwnikiem. Zawodnicy stosują chwyty, dźwignie, duszenia oraz inne techniki unieruchamiania. Celem walki jest przejęcie kontroli nad przeciwnikiem poprzez zadawanie mu kontrolowanego bólu. Walki odbywają się w tzw. parterze i przypominają zapasy.

Czytaj więcej...

nogaW sobotę 12 września 2015 r. na obiektach sportowych Ośrodka Wypoczynkowego Wawrzkowizna odbyła się kolejna edycja turnieju w którym udział wzięły reprezentacje Kadry z Sekcji Węgla Kamiennego , Węgla Brunatnego,  Kopalni Soli i ZZ Hutnik AMP S.A.. W turnieju swoje drużyny wystawiły: Kompania Węglowa, Jastrzębska Spółka Węglowa, Katowicki Holding Węglowy, KWB Bełchatów, ZZ „Hutnik” AMP S.A. i Węglokoksu Kraj Sp. z o.o.

Czytaj więcej...

cienkowJuż w najbliższą sobotę (7 marca) na na stoku Stacji Narciarskiej Cieńków odbędą się zawody narciarskie w slalomie gigancie o Puchar Prezesa Kompanii Węglowej. W tym roku do rywalizacji zgłosiło się 217 zawodników z 13 jednostek organizacyjnych KW - poinformowali portal górniczy nettg.pl organizatorzy.

Czytaj więcej...

bieg brzeszczeNasi koledzy ze Związku Zawodowego „KADRA” przy KWK „Brzeszcze” zapraszają do udziału w V Biegu Ulicznym na 15 km Brzeszcze 2015, I Mistrzostwa Polski ZZ „Kadra” na 15 km, który zostanie zorganizowany w miejscowości Brzeszcze w dniu 26 września 2015r. (sobota).

Czytaj więcej...

biegiTrzej czarnoskórzy biegacze z Kenii i dwaj Ukraińcy w pierwszej piątce zdeklasowali kilkuset biegaczy w Knurowie-Szczygłowicach. Rekord trasy na 10 km pod kopalnią ustanowił 33-letni Moses Kipruto Kibire, który przyjechał na Śląsk aż z Kenii. Przybiegł na metę już po 29 minutach i 33 sekundach!

Czytaj więcej...