kadra spotkanieW dniu 25 kwietnia w siedzibie PZZ „Kadra" odbyło się posiedzenie Sekcji Węgla Kamiennego. Tematem posiedzenia była organizacja protestu w dniu 29 kwietnia w związku  z bardzo trudną sytuacja w Kompanii Węglowej i całym górnictwie.

Przewodniczący Sekcji Krzysztof Stefanek przedstawił aktualną sytuację oraz  przebieg naszych dotychczasowych działań. Przekazał informacje o wystosowanych pismach do premiera  D. Tuska i wicepremiera  J. Piechocińskiego  w których prosimy o natychmiastowe spotkanie w celu uzyskania informacji na temat planów Rządu wobec branży górniczej. Niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi na te pisma. Wobec  tego 13 przedstawicieli związków działających w górnictwie podpisało się pod kolejnym  pismem do premiera z prośbą o niezwłoczne spotkanie. Pismo to zostało wręczone przez przedstawicieli 3 central związkowych, wojewodzie. Poinformowano również wojewodę o planowanych akcjach protestacyjnych, które mają odbyć się 29 kwietnia 2014 roku o godz. 10.00 przed Urzędem Wojewódzkim i 19 maja 2014 roku w Warszawie. 

W dniu dzisiejszym w tym samym czasie co posiedzenie Sekcji Węgla Kamiennego odbyło się u wojewody spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki w osobach T. Tomczykiewicz i J.W. Pietrewicz w ramach WKDS z przedstawicielami związków. Informacje z przebiegu tego spotkania będą w osobnym komunikacie.
W związku z tym przygotowujemy się do pierwszej manifestacji na dzień 29 kwietnia 2014 w Katowicach. Przewodniczący Sekcji Węgla Kamiennego poprosił o liczne uczestnictwo członków „Kadry" .

źródło; kadra.org.pl

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056