Porozumienie Związków Zawodowych „KADRA” uczestniczy w kampanii Together at work. Liczymy na pomoc naszych koleżanek i kolegów oraz wsparcie dla kampanii Together at work (Razem w pracy). Kampania jest organizowana w Unii Europejskiej przez industriAll Europe. Jej zadaniem ma być w ciągu najbliższych miesięcy promowanie negocjacji zbiorowych i układów zbiorowych pracy.

Kampania ma 3 główne cele:

– przenieść opinie pracowników w samo centrum europejskiej polityki

– podnieść świadomość wśród nowo wybranych posłów do Parlamentu Europejskiego na temat konieczności politycznego wsparcia negocjacji zbiorowych

– dostarczyć przeglądu polityki jako programu działań na poziomie krajowym i europejskim

Więcej informacji w filmie na kanele YouTube

Główne przesłanie kampanii Together at work dotyczy negocjacji zbiorowych, które są niezbędne do podniesienia standardu życia pracowników i budowy lepszego oraz bardziej sprawiedliwego społeczeństwa dla wszystkich. Negocjacje zbiorowe i siła związków zawodowych zostały celowo zakłócone od czasu ostatniego kryzysu na Świecie, a w niektórych przypadkach rozmontowane w celu przeforsowania programu oszczędnościowego. To musi zostać odwrócone!

Europejska centrala związkowa industriAll Europe i jej organizacje członkowskie, w tym Porozumienie Związków Zawodowych „KADRA” będą prowadzić kampanię przez następne siedem miesięcy i spróbują rzucić nowe światło na to, w jaki sposób negocjacje zbiorowe oraz układy zbiorowe pracy przynoszą korzyści różnym grupom pracowników. Zachęcamy koleżanki i kolegów ze związków zawodowych należących do Porozumienia Związków Zawodowych „KADRA” i Forum Związków Zawodowych do wspierania Kampanii.

Kampania związków zawodowych przytoczy prawdziwe historie tych, którzy korzystają z negocjacji zbiorowych w Europie.

źródło: kadra.org.pl, autor: Grzegorz Trefon

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056