choinkaSzanowne Koleżanki i Koledzy!


Powoli kończy się rok 2014 – trudny rok, obfitujący w wiele wydarzeń, dotąd nam nieznanych. Rok wielu złych decyzji oraz braku koncepcji, co do dalszej rozsądnej egzystencji górnictwa.

Nastąpił ciąg dalszy fatalnego zarządzania tak, że branża znalazła się w katastrofalnej sytuacji. Od przeszło dwudziestu lat trwa restrukturyzacja, a my ciągle znajdujemy się w tym samym miejscu. Brak zainteresowania przez właściciela, który zaczyna robić cokolwiek tylko przy okazji kolejnych wyborów, spowodowało kolejny kryzys branży. Kadra zarządzająca myśli tylko o tym, jak po raz kolejny skutki ich niewłaściwych decyzji, braku rozwiązań systemowych, wieloletnich planów przerzucić na pracowników. To oni mają ponieś największe konsekwencje trudnej sytuacji ekonomicznej w górnictwie. A przecież pracownicy chcą otrzymywać godziwą zapłatę za swoją uczciwą, rzetelną, pełną poświęcenia pracę. Dodatkowo muszą znosić nagonkę, jaka na nich spada w mediach, które z lubością przekazują bzdury oraz mity o zarobkach i przywilejach górników. W takiej atmosferze będziemy zasiadać do świątecznego stołu – atmosferze niepewności o przyszłość.

W tej trudnej sytuacji pragnę Wam życzyć, aby te święta były okazją do odpoczynku, wytchnienia od trudów i zmartwień dnia codziennego, spędzenia beztroskich chwil z rodziną, aby magia tych świąt pomogła nam odbudować nadzieję i wiarę na lepsze jutro oraz dostarczyła tyle energii, by wystarczyło jej na cały Nowy 2015 Rok. Niech Nowy Rok przyniesie wiele mądrych i dobrych decyzji, które spowodują stabilizację i spokój w górnictwie, a Wam wszystkim wiele zdrowia, szczęścia i satysfakcji w życiu osobistym i zawodowym.
                                                                                                       

                                                                                                                 Grzegorz Pytel

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056