komunikat 25092014W dniu 25 września w siedzibie PZZ „Kadra” odbyło się posiedzenie Sekcji Węgla Kamiennego. Tematem posiedzenia była organizacja akcji protestacyjnej, która ma odbyć się w Warszawie 1 października 2014 r. oraz przedstawienie aktualnej sytuacji w polskim górnictwie.

Przewodniczący Sekcji Krzysztof Stefanek przedstawił aktualną sytuację w spółkach węglowych. Przypomniał, że mija pół roku od rozpoczęcia rozmów strony społecznej z Rządem RP w sprawie wypracowania programu naprawczego dla polskiego górnictwa. Stwierdził, że na przestrzeni tego okresu nie zostały podjęte żadne decyzje, które mogłyby przybliżyć górnictwo węgla kamiennego do normalnego funkcjonowania. Wspomniał o zerwaniu negocjacji związków z Zarządem Kompanii Węglowej co doprowadziło do utworzenia się sztabu strajkowo – protestacyjnego, który podjął decyzję o przeprowadzeniu akcji protestacyjnej przed Sejmem RP 1 października 2014 r.

Przewodniczący PZZ Dariusz Trzcionka przedstawił informację dotyczącą niespodziewanego zablokowania przejścia granicznego w Braniewie. Omówił problematykę kopalni Kazimierz – Juliusz. Poinformował, że o wszystkich aktualnych sprawach informowana jest Pani Premier i Wojewoda.

W związku z aktualną sytuacją popieramy akcję protestacyjną, która ma odbyć się w Warszawie 1 października 2014 r.

Przewodniczący Sekcji Węgla Kamiennego poprosił o liczne uczestnictwo członków „Kadry” w akcji protestacyjnej.

źródło: kadra.org.pl

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056