Inne

plaza kkMedia donoszą o skandalicznych praktykach właścicieli hoteli, pensjonatów i kwater dla turystów, którzy odmawiają przyjmowania mieszkańców województwa śląskiego, a zwłaszcza górników i ich rodzin. Zadzwoniliśmy do kilkunastu takich miejsc i w żadnym nie odmówiono nam noclegu, kiedy powiedzieliśmy, skąd przyjeżdżamy. Biznes to biznes, a mieszkańcy Górnego Śląska są jednymi z bardziej zamożnych, przez co po prostu – pożądanych turystów. Nie zmienia to jednak faktu, że przez media, zwłaszcza społecznościowe, przetacza się kolejna fala hejtu pod adresem regionu i jego mieszkańców.

Marcel MDDo 1638 przypadków wzrosła w poniedziałek  (8 maja) liczba zakażeń wśród pracowników Polskiej Grupy Górniczej od początku pandemii. W ostatnich dniach duży wzrost zakażeń odnotowano w ruchu Marcel.

kask PGGJak poinformował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, w ciągu ostatnich czterech dni (od czwartku do niedzieli) badaniom przesiewowym na obecność koronawirusa zostało poddanych ponad 10 tys. górników. Do środy łącznie ma zostać przetestowanych 15 tys. górników.

Jak poinformował w piątek (15 maja) wojewoda śląski Jarosław Wieczorek liczba zakażonych pracowników kopalń przekroczyła 1,9 tys. osób. Nie wykluczył, że badania przesiewowe zostaną przeprowadzone w kolejnych kopalniach - taka decyzja ma zostać podjęta w ciągu najbliższych 48 godzin.

koronawirus PGGŁączna liczba górników, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, przekroczyła w czwartek rano 1,4 tys. - wynika z informacji służb sanitarnych i górniczych firm. Od środy w dwóch z trzech dotkniętych epidemią spółek węglowych przybyło w sumie ponad 200 nowych przypadków.

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056