Film o śląskiej kopalni nagrodzony na festiwalu
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Wiadomości
Film „Budryk - kopalnia której nie oddam” powstał w Biurze Komunikacji i PR Jastrzębskiej Spółki Węglowej na początku pandemii. Było to na przełomie marca i kwietnia ub.r. Produkcja, za której powstanie odpowiadali Mateusz Paszek, Mateusz Szczepara i Jacek Stefaniak, zdobyła pierwszą nagrodę podczas 16. FilmAT Festival Awards w kategorii: Filmy korporacyjne – Problemy bieżące.
Film miał premierę 2 kwietnia ub.r. Od tego czasu produkcję wyświetlono w serwisie YouTube ponad 18 tys. razy. Była także dostępna w playliście portalu netTG.pl.
Bohaterem filmu jest Marcin Kołodziejczyk od 1996 r. pracuje w kopalni Budryk, należącej do JSW. Jest przodowym w oddziale G-1 i opowiada m.in. o tym jak funkcjonuje kopalnia w czasie pandemii koronawirusa.
- Nie przejmowałem się tym. Usłyszałem koronawirus i tak wleciało do jednego ucha i drugim wyleciało. Człowiek nie zdawał sobie sprawy, co to jest. Jak usłyszałem o tym w telewizji i widziałem to, co się dzieje na świecie, to trochę się nad zastanowiłem. Przede wszystkim ważne jest dla mnie zdrowie moje i mojej rodziny – mówi w filmie górnik.
Przodowy zwraca uwagę, że kopalnia to specyficzny zakład i nie da się go zamknąć z dnia na dzień. Opowiada także o zmianach, które w związku z epidemią koronawirusa, wprowadzono w kopalni. Więcej zdradzać nie będziemy, bo warto zapoznać się z nagrodzoną produkcją.
Film, który powstał w Biurze Komunikacji i PR Jastrzębskiej Spółki Węglowej, został nagrodzony na Festiwalu FilmAT, którego celem jest prezentacja najnowszych trendów w dziedzinie filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych, komunikacji turystycznej, filmów korporacyjnych i instytucjonalnych oraz ocena produkcji audiowizualnych w zależności od ich poziomu artystycznego i możliwości wpływania na grupę docelową. Festiwal wspiera rozwój krajowych i zagranicznych produkcji i organizuje odrębny konkurs filmowy dla filmów polskich oraz filmów z całego świata.
Festiwal FilmAT jest polskim członkiem Międzynarodowej Organizacji Festiwali Filmów Turystycznych – CIFFT (Comité International des Festivals du Film Touristique) z siedzibą w Wiedniu.
źródło: nettg.pl, autor: MD