warsztatyW Polskiej Grupie Górniczej uruchomiony został program „Organizacja ucząca się”. W ramach tej inicjatywy spółka zaangażowana jest w szereg projektów służących wypracowaniu nowych rozwiązań technicznych jak i organizacyjnych oraz stałemu doskonaleniu kadry pracowniczej – poinformowało biuro prasowe PGG.

PGG chce być organizacją stale adoptującą się do zmiennych warunków (gospodarczych, rynkowych, naturalnych), od których zależne jest funkcjonowanie spółki. Organizacja ucząca się potrafi identyfikować i eliminować błędy zaś proces indywidualnego i grupowego doskonalenia się jest w niej ułatwiany i wspierany.

Projektem wiodącym w ramach „Organizacji uczącej się” jest współpraca z PZU LAB, którego celem jest opracowanie przez naszych inżynierów innowacyjnych rozwiązań minimalizujących zdarzenia krytyczne, stwarzające zagrożenia dla pracowników i powodujących przerwy w ciągłości procesu produkcyjnego.

W dn. 18-19 stycznia zespół pracowników PGG oraz PZU LAB spotkał się na warsztatach roboczych, w celu wymiany codziennych doświadczeń i identyfikowania problemów oraz wypracowania potencjalnych rozwiązań. Prowadził je dyrektor Biura Szkoleń i Rozwoju Kadr PGG Andrzej Sączek. Warsztaty miały charakter interaktywny i aktywizujący. Tym samym pozwalały każdemu uczestnikowi na przedstawienie swoich pomysłów. Na konkretnych przykładach zdarzeń występujących w kopalniach omówione zostały potencjalne metody działania. W ramach warsztatów przeprowadzone zostały również ćwiczenia z zasad przepływu informacji i komunikacji. Na zakończenie pierwszego dnia uczestnicy przedstawili wypracowane rozwiązania przedstawicielom zarządu PGG wiceprezesom Piotrowi Bojarskiemu oraz Jerzemu Janczewskiemu.

Drugiego dnia warsztatów z nowoczesnymi rozwiązaniami zaprezentowały się startupy, które pokazały innowacyjne rozwiązania między innymi z zakresu monitoringu pracy maszyn, analizy danych i wczesnego wykrywania awarii.

źródło: nettg.pl, autor: MD, fot.: PGG