halemba pgg 7W przededniu nadchodzącej czwartej fali pandemii sytuacja epidemiczna w kopalniach jest spokojna. W zakładach dwóch największych spółek węglowych – PGG oraz JSW – od tygodni nie odnotowano nowych zakażeń koronawirusem.

W skali całego kraju powoli obserwujemy znów trend wzrostowy, jeśli chodzi o nowe zakażenia koronawirusem. Mało tego – eksperci i lekarze alarmują, że już pod koniec sierpnia czeka nas znów gwałtowny wzrost zachorowań, co będzie się wiązało z nadejściem czwartej fali pandemii.

 

Jak w tej sytuacji wygląda sytuacja w spółkach węglowych? W dwóch największych – Polskiej Grupie Górniczej oraz Jastrzębskiej Spółce Węglowej – na razie nie widać żadnego wzrostu zachorowań.

Jak poinformowali w środę (28 lipca) przedstawiciele JSW, w tym dniu wśród pracowników spółki nie odnotowano nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Od początku wystąpienia epidemii łącznie zainfekowanych zostało 5835 pracowników, a do dziś wyzdrowiało 5835 osób, natomiast na kwarantannie przebywa 20 pracowników. Co ważne, taka sytuacja utrzymuje się od tygodni - ostatnie przypadki nowych zakażenia w zakładach JSW miały miejsce 9 czerwca (wtedy do dwóch nowych zakażeń doszło w kopalni Pniówek).

Jeśli chodzi o PGG, sytuacja jest podobna. Do tej pory na koronawirusa zachorowało 6036 pracowników spółki, a wyzdrowiało 6026 osób. Obecnie na kwarantannie przebywa 15 osób. Natomiast ostatnie nowe zakażeń odnotowano na początku lipca.

źródło: nettg.pl, autor: JM, fot.: PGG