Jastrzębska Spółka Węglowa już po raz piąty podpisała umowę z Powiatem Rybnickim i Zespołem Szkół w Czerwionce – Leszczynach. Jak poinformowały służby prasowe spółki, w ramach porozumienia JSW zapewni uczniom możliwość odbycia praktyk zawodowych.

- To jasny sygnał dla młodzieży, że może ona wiązać swoją przyszłość zawodową z Jastrzębską Spółką Węglową, jako firmą rozwojową. Do tego jednak potrzebna jest wykwalifikowana kadra, a wierzę, że taka współpraca zapewni naszej Spółce doskonałych fachowców - powiedział wiceprezes JSW ds. pracy i polityki społecznej Artur Wojtków.

- Po zakończeniu tego roku szkolnego pierwszy rocznik uczniów, którzy ukończyli technikum i szkołę branżową, będzie mógł także skorzystać z gwarancji zatrudnienia w kopalniach JSW - wyjaśniła dyrektor Zespołu Szkół w Czerwionce - Leszczynach Natalia Kuś.

Dodała, że obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się zawody elektryk i technik elektryk ze względu na szerokie możliwości zatrudnienia i wielkie zapotrzebowanie, które notuje branża.

Natomiast rybnicki wicestarosta Marek Profaska stwierdził, że współpraca z JSW pozwala na rozwój zarówno uczniów, jak i szkoły.

Zespół Szkół w Czerwionce - Leszczynach prowadzi kształcenie na wielu kierunkach, w tym m.in. w technikum w zawodach: technik elektryk o specjalności urządzenia i instalacje górnicze oraz technik górnictwa podziemnego.

Natomiast w branżowej szkole I stopnia uczniowie kształcą się w zawodach: elektryk o specjalności urządzenia i instalacje górnicze oraz górnik eksploatacji podziemnej.

źródło: nettg.pl, autor: MD