Bieg Górnika organizowany w JSW
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Wiadomości
Hałda należąca do ruchu Borynia kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie będzie miejscem, gdzie w sobotę, 24 czerwca, odbędzie się pierwszy ekstremalny Bieg Górnika. W związku z tym wydarzeniem należy przygotować się na utrudnienia w ruchu drogowym w okolicy kopalni należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
Jak poinformowało JSW, „W tym dniu nastąpi zamknięcie krótkiego odcinka ulicy Węglowej. Jednocześnie zapewniony jest objazd ulicą Mikołaja Reja oraz wewnętrzną drogą wzdłuż parkingów w ruchu Borynia wg orientacyjnego planu zamknięcia odcinka drogi. Z uwagi na montaż elementów infrastruktury technicznej biegu oraz miasteczka eventowego na terenie parkingów, niezbędne są także czasowe ograniczenia parkowania już od 18 czerwca do 26 czerwca włącznie. Prosimy nie parkować wzdłuż drogi oznaczonej jako objazd zamkniętego odcinka oraz nie blokować wjazdów na parkingi, tak aby umożliwić wjazd zestawów ciężkich”.
Dodano, że w związku z biegiem mogą wystąpić także niewielkie utrudnienia w kursowaniu autobusów linii: S11, S12, S13, S14, S15, S16.
Bieg Górnika wpisuje się w obchody 30-lecia Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W związku z tym jest w pierwszej kolejności dedykowany pracownikom Grupy Kapitałowej JSW i ich rodzinom.
Jak podali organizatorzy, start i meta oraz miasteczko imprezy z licznymi atrakcjami będą zlokalizowane na parkingu przed kopalnią. Atrakcje będą dostępne nie tylko na trasie, ale i w miasteczku zawodów, gdzie będzie mieściła się strefa gastronomiczna oraz strefa piknikowo-festynowa z szeregiem atrakcji towarzyszących.
Udział w biegu będzie dostępny w trzech formułach: FAMILY (rodzinna) – ok. 2-2,5 km i ok. 15 przeszkód, PRZYGODA (bieg indywidualny) - ok. 5 km i ok. 30 przeszkód oraz WYZWANIE (bieg indywidualny) - ok. 10 km i ok. 50 przeszkód.
Przypomnijmy, że JSW została powołana do życia w 1993 r. W jej skład weszło siedem kopalń, były to: Borynia, Zofiówka, Jastrzębie, Moszczenica, Pniówek, Krupiński i Morcinek. Obecnie spółka posiada cztery zakłady wydobywcze, z czego dwa z nich są wieloruchowe. Są to: Borynia-Zofiówka-Bzie, Budryk, Knurów-Szczygłowice oraz Pniówek.
Nie można także zapominać o tym, że w skład Grupy JSW wchodzą także koksownie: Przyjaźń, Radlin i Jadwiga. Są one zgromadzone w spółce JSW Koks. Poza nią w skład Grupy wchodzi jeszcze 16 innych firm. W sumie w GK JSW zatrudnionych jest w nich 30 tys. osób, z czego 21 tys. w samej JSW.
źródło: nettg.pl, autor: MD, fot.: Katarzyna Zaremba-Majcher