konkurs bhp 2023 mdW poniedziałek, 1 kwietnia, w Polskiej Grupie Górniczej wystartowała 21. edycja konkursu „Pracuję bezpiecznie”. W tym roku zdobywca pierwszego miejsca otrzyma 12 tys. zł, drugiego 8,5 tys. zł, a trzeciego 6,5 tys. zł. W minionym roku w konkursie triumfował Tomasz Oboński, sztygar zmianowy oddziału przodkowego GRP-W1 z ruchu Wujek kopalni Murcki-Staszic.

Korzenie konkursu sięgają jeszcze Kompanii Węglowej, która była poprzedniczką Polskiej Grupy Górniczej. Pierwszy etap konkursu odbywa się w internecie. Trwa on od początku kwietnia do końca września. Zainteresowani mogą w Portalu Pracownika mierzyć się z testami przygotowującymi. Można do nich podchodzić wielokrotnie, ale tylko raz w miesiącu można rozwiązać test konkursowy, którego wynik jest uwzględniany w klasyfikacji. Baza pytań jest spora i obecnie liczy około 1600 pozycji. W kolejnych tygodniach będzie ona wzrastać.

Co roku są wprowadzane nowości. W tym roku to możliwość współdecydowania o tematyce pytań.

- W tym roku postanowiliśmy, na etapie eliminacji internetowych, umożliwić uczestnikom w pewnym stopniu decydowanie o tematyce pytań, które będą uwzględniane w zadaniach konkursowych. Z jednej strony chodzi o to, aby pracownik mógł lepiej zapoznać się z tematyką przepisów bhp, które dotyczą jego stanowiska pracy, a z drugiej strony, aby uczestnik konkursu miał dostęp do całej bazy pytań, spośród których tworzone są pytania na półfinał i finał konkursu – wyjaśnia pomysłodawca konkursu, dyrektor Biura BHP Grzegorz Ochman.

Do półfinału może dostać się 60 osób, 10 najlepszych z nich - do ścisłego finału. Zgodnie z założeniem finał zawsze organizuje ta kopalnia, z której pochodzi ubiegłoroczny zwycięzca. W tym roku będzie to kopalnia Staszic-Wujek, której pracownik, Tomasz Oboński wygrał w 2023 jubileuszową edycję konkursu.

źródło: nettg.pl, autor: MD, fot.: Maciej Dorosiński

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056