duda piotr kajW czwartek, 17 listopada, w Warszawie miała się odbyć manifestacja zorganizowana przez NSZZ Solidarność. Protest został jednak zawieszony w związku z sytuacją międzynarodową. Jak poinformował szef związku Piotr Duda w czwartek przedstawiciele Solidarności usiądą do stołu negocjacyjnego z premierem Mateuszem Morawieckim.

Manifestacja zorganizowana przez Solidarność pod nazwą Marsz Godności miała przejść ulicami Warszawy 17 listopada. Wśród postulatów organizatorzy wymienili powstrzymanie wzrostu cen energii, podniesienie wynagrodzeń w sferze finansów publicznych i wprowadzenie tzw. emerytur stażowych. Choć manifestacja nie miała być protestem górniczym, to górnicy zapowiedzieli tłumny udział w proteście. 

W środę (16 listopada) przedstawiciele Solidarności zdecydowali o zawieszeniu protestu, a jako powód wskazali sytuację międzynarodową – chodzi o rakiety, które spadły tuż przy granicy z Ukrainą i zabiły dwie osoby.

Zamiast manifestacji związkowcy z Solidarności w czwartek rozpoczną rozmowy z premierem Morawieckim.

- Jak już wiemy, do manifestacji, która miała odbyć się jutro niestety nie dojdzie. Odpowiedzią na decyzję Komisji Krajowej w tej sprawie było zaproszenie wystosowane przez premiera Mateusza Morawieckiego. Ten gest odbieramy z nadzieją na kontynuowanie konstruktywnych rozmów w sprawie naszych postulatów. Jutro o 11:00 spotykamy się przy stole negocjacyjnym w Kancelarii Premiera Rady Ministrów - poinformował w środę Piotr Duda, przewodniczący Solidarności.

Rozmowy mają dotyczyć trzech postulatów wysuniętych przez Solidarność.

źródło: nettg.pl, autor: JM, fot.: Kajetan Berezowski

 

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056