opzz Beben ARCZaplanowane na wtorek, 18  sierpnia, spotkanie zespołu ds. programu naprawczego dla górnictwa zostało odwołane z powodu zakażenia koronawirusem jednej z osób, która brała udział w pracach zespołu tydzień temu. Górnicze Związki Zawodowe Węgla Kamiennego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych zaapelowały do wicepremiera Jacka Sasina, aby dzisiejsze spotkanie i każde następne - ze względu na pandemię - odbywały się online.

Spotkanie miało się rozpocząć we wtorek o godz. 12 w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach i miało być kontynuacją rozmów prowadzonych w minionym tygodniu w Warszawie. Zespół złożony z przedstawicieli rządu (pod przewodnictwem wicepremiera Jacka Sasina), przedstawicieli spółek węglowych oraz strony związkowej ma wypracować plan ratunkowy dla górnictwa ze szczególnym uwzględnieniem Polskiej Grupy Górniczej.

Jak przekazali w poniedziałek stronie związkowej  przedstawiciele Ministerstwa Aktywów Państwowych, spotkanie jednak się nie odbędzie, a jako powód podali "duże zagrożenie epidemiologiczne wywołane przez koronawirusa". Nie został wyznaczony jeszcze termin kolejnego spotkania. 

Wtorkowe spotkanie w Katowicach miało odbyć się w szerszym gronie - do udziału w nim, oprócz ministrów Kurtyki i Naimskiego, zaproszono także szefów wiodących firm energetycznych: Polskiej Grupy Energetycznej, Taurona, Energi, Enei oraz Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oraz związkowców z sektora energetyki i węgla - nie tylko kamiennego, ale i brunatnego. Łącznie stronę społeczną miały reprezentować 22 osoby. Zaproszeni byli też - jak poprzednio - szefowie Polskiej Grupy Górniczej i spółki Tauron Wydobycie.

TUTAJ treść pisma Górniczych Związków Zawodowych Węgla Kamiennego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

źródło: nettg.pl, autor: BL, fot.: Andrzej Bęben/ARC

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056