We wtorek, 4 sierpnia, o godz 11.00 ma odbyć się pierwsze spotkanie zespołu roboczego ds. nowego programu dla górnictwa - poinformował Związek Zawodowy Górników w Polsce.

O jego powołaniu zadecydowano we wtorek, 28 lipca, w czasie spotkania strony społecznej z wicepremierem i ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem i zarządem Polskiej Grupy Górniczej. Wtedy związkowcy mieli poznać program naprawczy dla spółki, ale ostatecznie nie ujrzał on światła dziennego.

W skład zespołu wchodzą przedstawiciele pracodawców, strony społecznej, rządu oraz parlamentarzystów. Do 30 września zespół ma przygotować program naprawczy dla PGG, który określi zasady funkcjonowania spółki w kolejnych latach. 

Ustalono, że opracowanie dokumentu powinno nastąpić w korelacji ze zmianami w sektorze elektroenergetycznym spowodowanymi transformacją energetyczną.

W komunikacie przedstawionym po spotkaniu poinformowano także, że zarząd PGG nie wdroży przygotowanego programu polegającego na likwidacji kopalń Ruda i Wujek. 

źródło: nettg.pl, autor: MD

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056