Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin wysłał zaproszenie na spotkanie poświęcone sytuacji Polskiej Grupy Górniczej do związków zawodowych. Proponowany termin to wtorek, 28 lipca. Rozmowy mają się odbyć w Katowicach w siedzibie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego - poinformował na facebooku WZZ Sierpień 80.

- Podczas spotkania zarząd Polskiej Grupy Górniczej SA przedstawi prezentację dotyczącą dalszego funkcjonowania spółki – poinformował Jacek Sasin.

Przypomnijmy, że pierwotnie resort proponował, by spotkanie w sprawie PGG odbyło się w Warszawie. Propozycję tę związkowcy kategorycznie odrzucili podkreślając, że rozmowy na ten temat powinny się odbyć właśnie w Katowicach.

- O sytuacji Polskiej Grupy Górniczej możemy rozmawiać na Śląsku i dlatego zaprosiliśmy wicepremiera Jacka Sasina do nas – powiedział portalowi netTG.pl lider śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz, który podkreślił, że to stanowisko jest „oczywistą oczywistością”.

- Wcześniejsze pismo skierowane do premiera Morawieckiego dotyczyło nie tylko sytuacji Polskiej Grupy Górniczej, ale także innych ważnych elementów, jak m.in. relacji z energetyką, sytuacji w innych branżach, a także docelowej transformacji całego województwa. Pan wicepremier Sasin zaprosił nas wyłącznie na rozmowy dotyczące planu naprawczego dla PGG. Dlatego uważamy, że nie ma takiej potrzeby, by ileś chłopa jechało do Warszawy. Technicznie będzie lepiej jak wicepremier przyjedzie na Śląsk. Zobaczymy co nam przedstawi – powiedział związkowiec.

Przypomnijmy, że przed tygodniem Dominik Kolorz ocenił, że pogrążona w kryzysie PGG "nie przetrwa nawet trzech miesięcy dalszej niemocy decyzyjnej polityków i braku jakichkolwiek działań".

- Oczywiście, że zrobimy wszystko, żeby PGG przetrwała i dalej funkcjonowała. A w jakim zakresie - to będzie zależało od tego, co się będzie działo na rynku, od zapotrzebowania na nasz produkt i od otoczenia - to otoczenie ukształtuje tę branżę oraz tempo zmiany – odniósł się o tych słów prezes PGG Tomasz Rogala.

źródło: nettg.pl, autor: BAR

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056