Górnicze związki zawodowe zrzeszone w Ogólnopolskim Porozumieniu Związków Zawodowych w środę, 22 lipca, otrzymały odpowiedź na list wystosowany do premiera Mateusza Morawieckiego. 

Przypomnijmy, że organizacje zrzeszone w OPZZ - w piśmie wysłanym w poniedziałek, 20 lipca - apelowały m.in. o udział szefa rządu udział w rozmowach dotyczących sytuacji górnictwa i jego otoczenia. Ponadto zwróciły uwagę, że Ministerstwo Klimatu i Ministerstwo Aktywów Państwowych zapewniały o opracowaniu nowej strategii dla górnictwa i energetyki, jak i nowej polityki energetycznej Polski, które miały być skonsultowane ze związkami zawodowymi. Związkowcy wskazali, że nie dostali żadnego z tych dokumentów. 

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała w odpowiedzi, że pismo zostało przekazane szefom wskazanych ministerstw, czyli wicepremierowi i ministrowi aktywów państwowych Jackowi Sasinowi oraz ministrowi klimatu Michałowi Kurtyce. Zostali oni poproszeni o udzielenie odpowiedzi w zakresie posiadanych kompetencji.

Pismo zostało także przekazane minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlenie Maląg. Jego pełna treść znajduje się w załączniku. 

źródło: nettg.pl, autor: MD

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056