pgg wejscie BSzPrzedstawiciele górniczych związków zawodowych nie pojadą na spotkanie dotyczące restrukturyzacji Polskiej Grupy Górniczej organizowane przez Ministerstwo Aktywów Państwowych 23 lipca w Warszawie.

W ocenie związkowców rozmowy na ten temat powinny się odbyć w siedzibie spółki w Katowicach - poinformowała portal netTG.pl śląsko-dąbrowska Solidarność.


"Najlepszym miejscem do przedstawienia przez zarząd Polskiej Grupy Górniczej programu restrukturyzacji spółki w obecności Pana Premiera jako przedstawiciela strony właścicielskiej, jest siedziba PGG w Katowicach" – czytamy w piśmie przedstawicieli górniczych central związkowych skierowanym 21 lipca do ministra aktywów państwowych Jacka Sasina.

List podpisany przez przedstawicieli: Solidarności, Związku Zawodowego Górników w Polsce, PZZ Kadra, Sierpnia 80 i Związku Zawodowego Pracowników Dołowych stanowi odpowiedź na zaproszenie wystosowane przez MAP dotyczące prezentacji programu restrukturyzacji PGG.

Zarząd spółki miał przedstawić stronie społecznej program w czwartek 23 lipca w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog" w Warszawie.

Jednocześnie związkowcy wskazali, że wciąż oczekują na spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim.

16 lipca centrale związkowe zwróciły się do szefa rządu o objęcie przewodnictwem negocjacji między stroną rządową i społeczną, które miałyby dotyczyć nie tylko Polskiej Grupy Górniczej, ale również przyszłości całego sektora górniczego i energetycznego, a także złej sytuacji w innych branżach przemysłu zlokalizowanych na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim.

- W związku z powyższym nie traktujemy Pańskiego zaproszenia na rozmowy dotyczące restrukturyzacji PGG jako odpowiedzi na nasze wystąpienie skierowane do premiera Mateusza Morawieckiego – czytamy w piśmie zaadresowanym do ministra Sasina.

źródło: nettg.pl, autor: BAR, fot.: Bartłomiej Szopa

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056