Pracownicy kopalni ROW, należącej do Polskiej Grupy Górniczej od wtorku, 19 maja, mogą korzystać ze specjalnej telefonicznej infolinii. Pod numerem telefonu: 32 716 22 22 można uzyskać podstawowe informacje dotyczące epidemii koronawirusa i spraw z nią związanych. Infolinia udziela także informacji o wynikach przeprowadzonych testów - poinformowały portal netTG.pl służby prasowe PGG.

Operatorzy udzielają odpowiedzi na pytania ogólne dotyczące sposobu postępowania, przebiegu ewentualnej choroby, metod profilaktyki a także na pytania szczegółowe dotyczące indywidualnych przypadków.

Prócz tego dzwoniący, otrzyma wszelkie informacje kadrowe, płacowe oraz dotyczące ubezpieczeń – w tym np. dane dotyczące wynagradzania za czas kwarantanny.

Ideą infolinii jest zgrupowanie odpowiedzi w blokach tematycznych, które można wybrać z klawiatury telefonu po połączeniu się z infolinią. Pozwala to na skrócenie czasu konsultacji i otrzymanie odpowiedzi na konkretny temat. Infolinię testowo dla kopalni ROW przygotował Zakład Informatyki i Telekomunikacji PGG SA.

Przypomnijmy, że w skład kopalni ROW wchodzą ruchy Rydułtowy, Marcel, Chwałowice oraz Jankowice, w którym stwierdzono najwięcej przypadków koronawirusa. Według danych z poniedziałku, 18 maja, w Jankowicach odnotowano 661 przypadków zakażenia. W sumie w całej spółce zarażonych jest 1306 pracowników, a 2348 osób jest poddanych kwarantannie. 

źródło: nettg.pl, autor: MD

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056