W poniedziałek, 4 maja, w katowickiej centrali Polskiej Grupy Górniczej ma się odbyć spotkanie przedstawicieli związków zawodowych. Strona społeczna ma rozmawiać o możliwości wdrożenia programu antykryzysowego.

Od ponad tygodnia w PGG trwa pat na linii związki zawodowe zarząd spółki. W połowie kwietnia zarząd spółki przedstawił założenia programu antykryzysowego, który zakładał skrócenie tygodnia pracy o jeden dzień i proporcjonalne obniżenie zarobków o 20 proc. przez kolejne trzy miesiące od początku maja do końca lipca. W czwartek 23 kwietnia centrale związkowe z PGG przyjęły stanowisko, w którym zaznaczyli, że zgodzą się na zaakceptowanie programu pod warunkiem przedstawienia planu naprawczego dla spółki, który da nadzieje na jej dalsze funkcjonowanie. Oczekiwali, że taki plan zostanie im przedstawiony do 4 maja.

W poniedziałkowym spotkaniu wezmą udział przedstawiciele związków zawodowych. Następnie - jak poinformowała Polska Agencja Prasowa - związkowcy mają się spotkać się z przedstawicielami zarządu PGG.

źródło: nettg.pl, autor: JM

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056