- Wierzę, że wspólnie przetrwany te trudne chwile i proszę zachowujmy nadal rozwagę i rozsądek – zaapelował do górników Adam Gawęda, wiceminister aktywów państwowych i pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego.

 Adam Gawęda zwrócił się do górników za pośrednictwem filmu w piątek, 27 marca. Oświadczenie takiej samej treści zamieścił na swoim profilu na Facebooku.

- Ostatnie tygodnie to czas wspólnej walki z zagrożeniem koronawirusem. W tej walce wszyscy jesteśmy równi. Będąc odpowiedzialnym w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego za sektor górniczy, dziękuję wam za poważne potraktowanie zagrożenia, które nas wszystkich dotknęło – powiedział wiceminister.

Gawęda podkreślił, że najaważniejszym zadaniem i celem jest zdrowie górników, ich rodzin oraz bezpieczeństwo kopalń.

- Podejmowane decyzje, zmiany organizacji pracy, wymogi stawiane przed wszystkimi pracownikami są uciążliwe, zawsze jednak skierowane są na minimalizację zagrożenia i na Wasze bezpieczeństwo w oddziałach, przodkach, w ścianie, w transporcie i w łaźniach, w biurach i na cechowniach, w każdym miejscu. Dlatego poleciłem służbom BHP i kierownictwu kopalń, aby opracowano i bezwzględnie przestrzegano specjalnych zasad minimalizujących ryzyko infekcji - podkreślił.

- Nie wiemy, jak długo potrwa zagrożenie. Jest jednak dla nas oczywiste, że do sytuacji masowych zachorowań jak w krajach Europy Zachodniej dopuścić nie możemy. Dlatego apeluję do was, abyście nadal stosowali się do zarządzeń i poleceń w waszych kopalniach, proszę o rozwagę. Wierzę w waszą wielką odpowiedzialność. Wierzę, że wspólnie przetrwany te trudne chwile i proszę zachowujmy rozwagę i rozsądek nadal – dodał Gawęda.

źródło: nettg.pl, autor: JM

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056