W piątek, 14 lutego, na konta pracowników Polskiej Grupy Górniczej wpłyną nagrody roczne za 2019 r., czyli tzw. czternastki. Na ich wypłatę, łącznie ze wszystkimi narzutami, spółka przeznaczny 389 milionów złotych.

Zgodnie z ustaleniami, PGG powinna wypłacić swoim pracownikom czternastki do 15 lutego br. Jako że 15 lutego wypada w sobotę, to nagrody roczne wpłyną na konta pracowników w piątek, 14 lutego. Jak zaznaczył Tomasz Rogala, prezes PGG, w tym roku spółka na wypłatę czternastek przeznaczyła większą kwotę, a średnia wysokość świadczenia wynosi ok. 120 proc. miesięcznej pensji. Łącznie na wypłatę czternastek PGG przeznaczy 389 mln zł.

- To kwota dużo wyższa niż w zeszłym roku. To efekt dobrej woli. Spółka przekazała pracownikom pieniądze w ramach tego, co było możliwe i dopuszczalne - zaznaczył Rogala.

Wysokość czternastek w poszczególnych zakładach i kopalniach PGG była w ostatnich tygodniach kością niezgody. Porozumienie udało się osiągnąć dopiero w minionym tygodniu. Wysokość nagród w poszczególnych kopalniach jest uzależniona od wydobycia - w kopalniach, które wykonały plan wydobycia, świadczenie to będzie wypłacone w wysokości 112 proc., a w pozostałych - w wysokości od 95 proc. do 100 proc.

źródło: nettg.pl, autor: JM