Polska Grupa Górnicza SA w latach 2017-2019 przeznaczyła dodatkowo na wynagrodzenia i świadczenia dla pracowników 1,1 mld zł więcej niż planowano przy tworzeniu PGG - informuje portal netTG.pl Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy spółki.

Na podstawie porozumień ze stroną społeczną spółka wypłaciła świadczenia na rzecz pracowników, którzy korzystali z dobrych wyników, jakie spółka osiągnęła.

Dalsze rozmowy płacowe w PGG powinny uwzględniać realia ekonomiczne, trudne otoczenie rynkowe, w jakim znalazło się górnictwo, w tym m.in. znaczący spadek cen węgla oraz przede wszystkim fakt, że oczekiwania płacowe strony społecznej nie mogą generować spółce strat.

Polska Grupa Górnicza SA od początku swojego istnienia prowadzi odpowiedzialną politykę wynagrodzeń i jako podmiot gospodarczy podlegający warunkom rynkowym, może podzielić się z pracownikami tylko tym, co wypracuje w ramach osiągniętych zysków - napisano w komunikacie.

Jednocześnie spółka zapewnia, że na bieżąco podejmuje działania związane z realizacją wieloletniej strategii inwestycyjnej, zapewnieniu bezpieczeństwa funkcjonowania kopalń i zabezpieczeniu środków na niezbędne inwestycje.

By sprostać oczekiwaniom klientów, w minionych latach PGG zainwestowała w sumie około 6 mld zł, z czego ponad połowę w ubiegłym – rekordowym pod względem inwestycji – roku - podkreślono w komunikacie. 

źródło: nettg.pl, autor: BL

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056