pokójJak poinformowali związkowcy z "Sierpnia 80", we wtorek, 21 stycznia, w kopalni Pokój odbędą się masówki informacyjne dla załogi. Związkowcy od kilku dni alarmują, że zakład jest przygotowywany do zamknięcia.

Masówki odbędą w ruchu Pokój (część kopalni Ruda) na wszystkich zmianach - od godziny 6.10 rano do 00.10 w nocy.

- Będziemy informować górników o sytuacji, w której znalazła się kopalnia. Jest to bowiem sytuacja skandaliczna i tragiczna. Na skutek, między innymi, nietrafionych inwestycji, niegospodarności, złego zarządzania czy niekompetentnych menedżerów chce się skrócić żywotność kopalni aż o 2 lata! Na kopalni Pokój wstrzymano inwestycje i ściany, choć jeszcze w październiku zapewniano nas, że ściany te pójdą w ruch i będą sypać węgiel - mówi Przemysław Skupin, przewodniczący WZZ "Sierpień 80".

"Nastroje na rudzkiej kopalni "Pokój" są bardzo nerwowe. Strona społeczna wezwała zarząd Polskiej Grupy Górniczej i dyrekcję kopalni do odblokowania ścian i kontynuacji inwestycji w wydobycie węgla. W przeciwnym razie organizacje związkowe grożą, że zawiadomią służby i rozpoczną akcje protestacyjne w obronie kopalni i miejsc pracy. Kopalnia "Pokój" w Rudzie Śląskiej miała fedrować do końca 2022 r. Dziś jest poważna groźba, że zakończy wydobycie jeszcze w tym roku, do czego dopuścić nie chcą ani górnicy, ani związkowcy" - można przeczytać w nadesłanym komunikacie "Sierpnia 80".

źródło: nettg.pl, autor: JM, fot.: Maciej Dorosiński

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056