gadowskiDo końca marca miały być gotowe rozporządzenia do ustawy dotyczącej restrukturyzacji polskiego górnictwa, która formalnie obowiązuje od 4 lutego. Mamy 2 kwietnia, lecz rozporządzeń jeszcze nie ma. Sytuację tę skomentował w rozmowie z portalem górniczym nettg.pl poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Gadowski.

- Z moich informacji wynika, że rozporządzenia trafiły już z Ministerstwa Gospodarki do Rządowego Centrum Legislacji. Myślę, że za dwa tygodnie będziemy mieli już gotowy dokument. Nad rozporządzeniami pracował minister Wojciech Kowalczyk, kiedy jeszcze był w resorcie gospodarki - wyjaśnia poseł Gadowski.

Przypomnijmy, że rozporządzenia mają dotyczyć:

• dotacji budżetowej przeznaczonej na finansowanie świadczeń z tytułu urlopów górniczych oraz urlopów dla pracowników zakładu przeróbki mechanicznej węgla,

• dotacji budżetowych przeznaczonych na finansowanie jednorazowych odpraw pieniężnych oraz na pokrycie bieżących strat produkcyjnych przedsiębiorstwa.

Poseł Gadowski uważa, że okres oczekiwania na rozporządzenia należy wykorzystać do przygotowania wdrożenia programu restrukturyzacji Kompanii Węglowej. 

- Należy zbierać informacje na temat liczby osób, które będą chciały skorzystać z tych rozwiązań. Dokładna informacja z pewnością sprawi, że cały ten proces zostanie sprawnie przeprowadzony, a na tym wszystkim nam zależy.

źródło: nettg.pl, autor: MD

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056