kompania potkanieW Kompanii Węglowej trwa negocjacyjny maraton. We wtorek (9 września) od godziny 13:00 zarząd i zakładowe organizacje związkowe dyskutować będą o programie naprawczym spółki na lata 2014-2020.

W poniedziałek strona społeczna otrzymała nową, scaloną wersję programu, której zręby przedstawiono na spotkaniu przed tygodniem. Związkowcy nazwali tamto spotkanie falstartem i argumentowali, że nie mogą rozmawiać o planie naprawczym, skoro 18 sierpnia przekazano im do konsultacji zupełnie inną wersję dokumentu.

Dyrektor biura Komunikacji Kompanii Węglowej Tomasz Zięba powiedział mediom po tym spotkaniu, że zarząd w duchu i poszanowaniu zasad dialogu społecznego zobowiązał się do naniesienia autopoprawek do przedstawionych założeń programu naprawczego.

Udało się nam potwierdzić, że w uaktualnionej wersji programu zapisano, iż do sprzedaży Węglokoksowi przeznaczone zostały kopalnie
• Jankowice,
• Chwałowice,
• Piekary i
• Bobrek-Centrum.

Wcześniej zamiast Chwałowic i Bobrka w tej grupie wymieniane były kopalnie Rydułtowy-Anna i Pokój. Prawdopodobnie w programie znajduje się też zapis ograniczający emeryckie deputaty węglowe.

Osią sporu podczas wtorkowych negocjacji mogą okazać się kwestie proceduralne. Zgodnie z zapisami ustawowymi proces konsultowania programu ze stroną społeczną powinien trwać miesiąc. Być może związki nie będą chciały uznać, że termin ten upływa 18 września (wówczas minie 30 dni od przekazania pierwszej wersji programu).

źródło: nettg.pl, autor: AZ

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056